Wiedzą wszystko o podatkach

  1

  Trzech uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy może pochwalić się najlepszą wiedzą o podatkach. Pokonali w rywalizacji 200 rówieśników z Dolnego Śląska. A wszystko w ramach organizowanego po raz pierwszy we Wrocławiu regionalnego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

  Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszej kolejności każdy zainteresowany musiał napisać pracę na jeden z czterech podanych przez komisję tematów. Finał wojewódzki odbywał się we Wrocławiu. Spośród ponad 200 zgłoszeń zakwalifikowało się tylko 36 uczestników. W tym gronie znalazła się trójka uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: Monika Dudziak, Beata Myrt i Robert Śmiłek. Finałową konfrontację poprzedził test sprawdzający ogólną wiedzę uczestników na temat znajomości systemu podatkowego w Polsce i działalności doradcy podatkowego.

  Przeszliśmy przez sito konkursowych zmagań. Sam test składał się z 20 pytań zamkniętych. Tuż po nim przeliczyli punkty i podali werdykt. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, że cała nasza trójka dostała się do grupy 13 szczęśliwców, którzy awansowali do kolejnego etapu.– mówi Robert Śmiłek, który zajął II miejsce w konkursie.

  Finał opierał się na odpowiedzi na 3 pytania, które każdy z uczestników sam sobie wylosował.

  Pytania dotyczyły m.in. ordynacji podatkowej, podatku rolnego, leśnego, podatku od osób fizycznych. Aby wygrać, należało posiadać znaczącą wiedzę w tych dziedzinach, a pytania nie należały do łatwych. – dodaje Robert Śmiłek.

  Ale to nie wszystko. Komisja zadawała jeszcze szereg pytań dodatkowych, które miały uszczegółowić posiadaną przez uczestników wiedzę. Co więcej poza teorią, liczyła się także wiedza praktyczna. Także i w tym przypadku uczniowie ZSE ze Świdnicy nie mieli sobie równych. W rezultacie zgarnęli II, III i IV miejsce. Warto wspomnieć, że od pierwszej lokaty dzielił ich tylko jeden punkt.

  Wyniki:

  Robert Śmiłek – II miejsce, 74 punkty

  Monika Dudziak – III miejsce, 73 punkty

  Beata Myrt – IV miejsce, 71 punkty

  opiekunami uczniów były: Jolanta Brońska i Magdalena Malucha.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułFotomaraton. Jedź do Trutnova
  Następny artykułKatastrofa budowlana w prokuraturze