Tiguan w gminie już jest

  20

  Do Urzędu Gminy Świdnica dotarł już nowy samochód – uterenowiony Tiguan. Kosztował 124, 5 tysiąca złotych. – Będzie wykorzystywany nie tylko przez urząd, ale także przez jednostki podległe – zapewnia Janusz Waligóra, rzecznik UG.  Gmina nie zatrudniła dodatkowego kierowcy, choć to już 3 samochód.

  Na wyposażeniu są już VW transporter T5 – rok prod. 2008, zakupiony w 2008 r. za kwotę 101 tysięcy złotych i vw caravelle za 146,4 tysiąca złotych. – Samochód transportowy vw transpoter T5 służy do obsługi działań związanych z realizacją prac interwencyjnych, społecznie użytecznych, przewozu materiałów przy remontach mieszkań komunalnych naprawach dróg itp. – wyjaśnia Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG. – Samochód vw caravelle – służy do obsługi jednostek organizacyjnych tj. GOPS, GZO, GOKSiR oraz biura rady, w tym do wyjazdów poszczególnych komisji stałych Rady Gminy Świdnica, obsługi działań bieżących Urzędu Gminy Świdnica.

  Jak już wspomniałem, cały tabor służy nie tylko urzędowi, ale także wszystkim podległym jednostkom – tłumaczy rzecznik. – Auto przeznaczone będzie tak jak poprzednie do wykonywania obowiązków służbowych przez wójta gminy oraz pracowników Urzędu. Z uwagi na istniejącą potrzebę wizji lokalnych z wykorzystaniem dróg transportu rolnego – nieutwardzonych, często o dużym nachyleniu samochód został uterenowiony. Jak pokazały doświadczenia z lat minionych, tego typu napęd jest niezbędny w okresach jesienno-zimowych, a także w warunkach nawalnych opadów deszczu i podstopień, które w ostatnich 2 latach miały duże nasilenie w gminie Świdnica.

  [photospace]

  Poprzedni artykułALDI – w sobotę otwarcie
  Następny artykułWygraj bilety na mecz