Świąteczna zbiórka żywności

  0

  Już jutro rusza świąteczna zbiórka darów, które ubogim mieszkańcom Świdnicy pomogą urządzić godne święta Wielkanocne. Do tradycyjnej akcji Banku Żywności włączyło się 8 sklepów: Biedronka (ul. Okrężna, ul. Henryka Pobożnego, ul. Zamenhofa, ul. M. Kozara – Słobódzkiego), Netto przy ul. Gdyńskiej, eLDe Biały Dom przy ulicy Grodzkiej i Drogeria Market EKO (przy ulicy Of. Oświęcimskich i ul. H.Dąbrowskiego). We wszystkich od 8 do 10 kwietnia w godzinach 9.00 do 19.00 przy koszach będą dyżurowali wolontariusze.

  W akcję włączyły się jak zwykle osoby potrzebujące ( w sumie 85). To one będą stały przy koszach. –  – Prosimy o produkty o przedłużonym terminie ważności, takie jak mąka, cukier, makarony, ryż, konserwy, herbata, słodycze. Wystarczy podczas zakupów przy okazji włożyć do specjalnie oznakowanego kosza choćby jedną rzecz – wyjaśnia prezes Lilianna Owocka.

  Dary będą dzielone na paczki, a później w porozumieniu z Urzędem Miejskim zostanie wyznaczona lista osób, do których trafią. W pierwszej kolejności dary otrzymają osoby pełniące dyżury przy koszach. Podczas zimowej zbiórki udało się przygotować 199 paczek.

  asz

  Poprzedni artykułDzień otwarty w „Hotelarce”
  Następny artykułIMGW ostrzega przed silnym wiatrem