Patrole na działkach przynoszą efekty

  15

  Straż Miejska w Świdnicy baczniej obserwuje tereny ogrodów działkowych. Widoczny efekt tej pracy przyniosła miniona noc na terenie ogrodów działkowych przy ul. gen. Mariana Langiewicza (Osiedle Młodych). W poniedziałek, 11 kwietnia o godz. 4.00 patrol świdnickich strażników zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy na widok stróżów prawa próbowali uciekać.

  Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyźni mieli plecak wyładowany, prawdopodobnie zrabowanymi z terenu ogrodów działkowych, kablami i elementami liczników. Mieli również łom, obcinak do kabli oraz inne narzędzia, które mogli wykorzystywać podczas przestępstw. Sprawcy 56- i 44-letni mieszkańcy Świdnicy są podejrzani o kradzieże, więc zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze policji prowadzą dalsze postępowanie – mówi Jan Łętowski, kierownik Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Świdnicy.

  Tereny ogrodów działkowych, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, świdniccy strażnicy patrolują praktycznie przez cały rok. Zimą, w celu sprawdzenia, czy na działkach nie przebywają osoby samotne bądź bezdomne. W okresie wiosennym i letnim w związku z nasilającymi się włamaniami do altanek.

  Poprzedni artykułRuszają testy gimnazjalne
  Następny artykułNowy duży inwestor w Świdnicy