Dyrektorzy po konkursach

  0

  Rozstrzygnięto konkursy na stanowiska dyrektorskie w trzech powiatowych placówkach. Bez zmian będzie w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy, gdzie konkurs wygrał dotychczasowy dyrektor Robert Kasków oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Mrowinach. Tam do konkursu stanął dotychczasowy szef placówki Czesław Słodziński i został ponownie wybrany na to stanowisko. Zmiana czeka Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy, gdzie do konkursu przystąpiła dotychczasowa wicedyrektor szkoły Ilona Sitek-Warzecha i to ona zastąpi obecną dyrektor Magdalenę Gołębiowską, która nie wystartowała w konkursie.

  Robert Kaśków

  Konkurs tradycyjnie składał się z kilku etapów. Pierwszy to sprawdzenie złożonych dokumentów pod względem formalnym, kolejny to rozmowa, podczas której kandydat musi zaprezentować koncepcję rozwoju placówki w kolejnych latach i odpowiedzieć na pytania komisji konkursowej. Nowi dyrektorzy obejmują stanowisko na okres 5 lat, tyle bowiem trwa kadencja szefów placówek oświatowych.

  Natomiast nie rozstrzygnięto konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Specjalnych. Do konkursu stanęło dwóch kandydatów, ale żaden nie uzyskał bezwzględnej większości głosów obecnych na konkursie członków komisji. Według przepisów ustawy o systemie oświaty to Zarząd Powiatu będzie musiał powierzyć tę funkcję wskazanemu przez siebie kandydatowi, po wcześniejszym zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej szkoły.

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułŚmierć na torach przy Brackiej
  Następny artykułPogotowie pod lupą prokuratury