Życzenia w 100. urodziny

  14

  Setne urodziny świętować będzie 28 marca Rozalia Zadora z Mokrzeszowa. Kilka dni  przed jubileuszem to wyjątkowe  święto zgromadziło w domu jubilatki jej rodzinę i krewnych, z życzeniami przyjechali także wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz oraz przedstawiciel KRUS o/ Świdnica.

  Pomimo słusznego wieku i kruchej już kondycji fizycznej, Jubilatka nadal cieszy się wyśmienitym humorem i pamięcią. Do Gminy Świdnica przybyła w sierpniu 1945 r.  i zamieszkała w Mokrzeszowie. Pani Rozalia wychowała dwójkę dzieci, doczekała się 4 wnucząt (3 wnuków i 1 wnuczka) i 7 prawnucząt (6 prawnuków, 1 prawnuczka). W swoim domu w Mokrzeszowie mieszka z córką Antoniną Synoś, jej dziećmi Przemysławem i Aurelią, synową Marią i czwórką wnuków. – To ogromna radość, że dzisiejsza Solenizantka doczekała tak pięknej jesieni życia w otoczeniu 4 pokoleniowej rodziny – mówiła wójt gminy Świdnica.

  Całe życie czekałam na tą wizytę. Pięknie wyglądacie „panienki” – żartowała pani Rozalia, witając przybyłych gości. Moc życzeń, kwiaty, upominki wywołały na twarzy Solenizantki serdeczny uśmiech, a w jej oczach dało się dostrzec wzruszenie. Pomimo wzruszenia dziękowała wszystkim, bez trudu wymieniając imiona licznie zgromadzonych potomków.

  Do życzeń dołączyli się w Listach Gratulacyjnych Premier RP – Donald Tusk oraz Wojewoda Dolnośląski– Marek Skorupa. Premier RP napisał: „Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem”.

  Pani Rozalia Zadora zawsze była i jest osobą wyjątkową. Tak opowiada o swojej mamie młodsza córka Antonia Synoś: W Mokrzeszowie zamieszkała zaraz po II wojnie światowej uciekając przed wojskami okupacyjnymi z okolic Wadowic. Ten rozdział w historii jej życia był bardzo bolesny bo wtedy na zawsze straciła swojego męża. Z dwójką małych dzieci przybyła do Mokrzeszowa, gdzie doczekała tak pięknego jubileuszu. Od młodości przejawiała talent artystyczny. Pięknie malowała, haftowała, tworzyła dekoracje ślubne i okolicznościowe. Humor poprawia jej kawa, której jest smakoszem .

  W dotychczasowej kadencji wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek pani Rozalia Zadora jest drugą mieszkanką gminy, ktora doczekała tak pięknego Jubileuszu. Pierwsze setne urodziny świętowała 5 lipca 2007 pani Józefa Bilska z Komorowa.

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułSpotkaj się z prezydentem
  Następny artykułJazzowe powitanie wiosny