Szwedzka wizyta już pewna?

  4

  Dziś, 4 marca w Świdnicy gościli przedstawiciele szwedzkiego Dworu Królewskiego na czele z Pierwszym Marszałkiem Dworu Królewskiego oraz Pierwszą Damą Dworu Królewskiego – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego . Podejmowali ich Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy wraz z Waldemarem Pytlem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy oraz świdnickim starostą Zygmuntem Worsą. Przedstawiciele szwedzkiego monarchy w towarzystwie szwedzkiego MSZ, ministra pełniącego funkcję ambasadora Szwecji w Polsce, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP wzięli udział w roboczej wizycie.

  Spotkanie miało formę misji przygotowawczej związanej z majową wizytą szwedzkiej pary królewskiej w Polsce. Będziemy niezwykle zaszczyceni, jak będziemy mogli gościć monarchów w Świdnicy. Omawialiśmy wstępny plan spodziewanej wizyty. Liczymy, że tak się stanie. Działamy wspólnie, by szwedzkim monarchom pokazać jak najwięcej atrakcji miasta – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  ***

  Jak informuje Ambasada Szwecji w Warszawie w dniach 4-6 maja na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wizytę państwową w Polsce złożą IKM Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia. Podczas wizyty parze królewskiej towarzyszyć będą przedstawiciele szwedzkiego rządu. W związku z wizytą państwową do Polski przybędzie także delegacja szwedzkich przedsiębiorców. Zwykle w ciągu roku IKM Król Karol XVI Gustaw i Królowa Sylwia składają i przyjmują dwie wizyty państwowe. Każda wizyta trwa od dwóch do trzech dni i odbywa się zgodnie z tradycjami narodowymi i odpowiednim ceremoniałem.

  Źródło: www.swedenabroad.com

  Poprzedni artykułDąb dla ofiar katastrofy smoleńskiej
  Następny artykułRuszyli z remontem Wałbrzyskiej