Odkupią Zaułek Świętokrzyski? [VIDEO]

  9

  13 radnych za, 9 przeciw, 1 głos wstrzymujący – Rada Miejska podjęła decyzję o zmianach w budżecie. Wśród nich jest zabezpieczenie 900 tysięcy złotych na odkupienie działek w Zaułku Świętokrzyskim od  Black Rock Properties. Czy to przekreśla szansę irlandzkiej firmy na zrealizowanie Galerii Handlowej, która jest zapowiadana od ponad 4 lat?

  Obecny podczas sesji jako gość Paweł Skonieczny, prokurent Black Rock Properties wyjaśnił, że przed notariuszem firma nie zgodziła się na odsprzedanie terenu. Dodał, że jest gotów do kolejnych rozmów z miastem, mimo że to własnie miasto – jego zdaniem – zablokowało swoimi działaniami rozpoczęcie budowy. Wskazał m.in. na opieszałość procedur i zbyt wysokie ceny za działki, które firma chce dokupić, by zrealizować dodatkową część inwestycji. Firma deklaruje dodatkowe środki, ponad 2 miliony złotych, na zagospodarowanie terenów przyległych do planowanej galerii. Dodał również, że gotowy jest projekt i BRP nie zamierza zrezygnować.

  Zastępca prezydenta Ireneusz Pałac zaprzecza oskarżeniom o utrudnianie inwestycji. Poddaje także w wątpliwość możliwości firmy, która przy kilkudziesięciomilionowej inwestycji nie może wydać kilkuset tysięcy złotych na grunt. (wiecej czytaj TU). Miasto ma prawo odkupu, zagwarantowane w umowie.

  Dzisiejsza decyzja nie przesądza sprawy. Jeśli miasto i BRP nie znajdą płaszczyzny porozumienia, sprawa trafi do sądu.

  Zobacz wizualizację galerii handlowej

  Poprzedni artykułAquapark: Zgoda na poręczenie kredytu
  Następny artykułVolkswagenem na skwer [FOTO]