Mógł wysadzić kamienicę

  7

  Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 53 letniego mieszkańca Świebodzic, który odkręcając gaz w kuchence  naraził na niebezpieczeństwo mieszkańców całego budynku. Gdy gaz był odkręcony, desperat kilkakrotnie kontaktował się rodziną. Zaniepokojeni całą sytuacja najbliżsi poinformowali o zajściu policjantów z komisariatu w Świebodzicach.Na miejsce zdarzenia wezwano Pogotowie Gazowe, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe. Z czterorodzinnej kamienicy ewakuowano 2 osoby.

  – Pracownicy pogotowia gazowego, dokonując pomiaru stężenia gazu stwierdzili iż było ono bardzo wysokie. Podtrutego gazem mężczyznę przewieziono do szpitala, który opuścił na własną prośbę. Po opuszczeniu szpitala, mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania, był poszukiwany przez policjantów. Został zatrzymany w Świebodzicach, policjanci przedstawili mu zarzut sprowadzenia zagrożenia dla mienia wielkich rozmiarów – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy

  Wczoraj 53 latek został doprowadzony do sądu, wobec niego zastosowany został areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.  Za czyn, którego dopuścił się zatrzymany może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułNie wyrzucaj wersalki do rzeki
  Następny artykułAquapark: Zgoda na poręczenie kredytu