Maturzyści pomodlą się na Jasnej Górze

  9

  Biskup świdnicki Ignacy Dec zaprasza wszystkich tegorocznych maturzystów z terenu diecezji na pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczniowie szkół średnich do Częstochowy wyruszą już po raz siódmy. Pielgrzymkę zaplanowano na 18 marca 2011 roku. Maturzyści pomodlą się przede wszystkim o pomyślny przebieg egzaminu dojrzałości, a także o światło Ducha Świętego dla właściwego, tzn. zgodnego z wolą Bożą, wyboru dalszej drogi życiowej.

  Poniżej list biskupa Ignacego Dec skierowany do maturzystów

  Drodzy Maturzyści,

  Głębokim pragnieniem każdego człowieka jest życie we wspólnocie, w której wszyscy członkowie są sobie bliscy, rozumieją się i mogą na siebie liczyć. Przebywanie poza wspólnotą jest o wiele trudniejsze, gdyż pozostawia człowieka samemu sobie wobec problemów, które niesie ze sobą codzienność.

  Według zamysłu Bożego Kościół jest przede wszystkim wspólnotą (komunią) ludzi z Bogiem, jak i między sobą. Osłabianie zaś wzajemnych więzi jest przyczyną rozpadu każdej wspólnoty. Obserwujemy, jak w naszych czasach podejmowane są próby osłabiania więzi człowieka z Bogiem, wiernych z pasterzami, jak i wyznawców Chrystusa między sobą. Dlatego potrzeba wysiłku, by te więzi odbudowywać i je pogłębiać. „Czynić Kościół domem i szkołą komunii – to zdaniem papieża Jana Pawła II — wielkie zadanie, jakie czeka nas w rozpoczynającym się tysiącleciu, jeśli chcemy pozostać wierni Bożemu zamysłowi, a jednocześnie odpowiedzieć na najgłębsze oczekiwania świata” (NMI 43). „Wytrwajcie we Mnie, a ja [będę trwał] w was” (J 15, 1. 4) – te proste słowa objawiają nam z kolei tajemniczą więź, jaka łączy Pana Jezusa i Jego uczniów, Chrystusa i ochrzczonych.

  Okazją do pogłębiania takiej więzi są wzajemne spotkania, a zwłaszcza wspólna modlitwa wierzących. Dlatego serdecznie zapraszam Was, drodzy tegoroczni Maturzyści, na VII już pielgrzymkę młodzieży maturalnej na Jasną Górę, która odbędzie się 18 marca br. Pragniemy ją przeżywać jako dopełnienie Waszego przygotowania do tego ważnego życiowego egzaminu. W domu naszej wspólnej Matki i Królowej, u stóp Jej cudownego wizerunku będziemy się modlić w intencji tegorocznych maturzystów: przede wszystkim o pomyślny przebieg próby, jaka przed Wami stoi, a także o światło Ducha Świętego dla właściwego, tzn. zgodnego z wolą Bożą, wyboru dalszej drogi życiowej.

  Przybądźcie zatem z Waszymi duszpasterzami, katechetami, nauczycielami, wychowawcami  i rodzicami na wspólne spotkanie maturzystów z Maryją – Jasnogórską Królową naszego Narodu, do której pielgrzymują Polacy w ważnych chwilach swojego życia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie wysłuchamy konferencji w auli ojca Kordeckiego, którą wygłosi ks. Krzysztof Iwaniszyn z WSD w Świdnicy. Po Eucharystii będzie miał miejsce uroczysty akt zawierzenia maturzystów Matce Bożej. Spotkanie zakończymy podążaniem Drogą Krzyżową naszego Pana na Wałach Jasnogórskich. W szczególności zachęcam Was do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św. w intencjach, jakie nosicie w sercach.

  Na trud Waszego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię

  Wasz Pasterz

  † Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

  Poprzedni artykułŚKPR podejmie outsidera [VIDEO]
  Następny artykułDiscovery nad Świdnicą