Kolejna „Sztafeta pokoleń”

  0

  Podczas ferii zamiast bawić się, pomagali seniorom. 15 młodych mieszkańców Grodziszcza wzięło udział w „Sztafecie pokoleń” i już wiadomo, że będzie ciąg dalszy.  Wkrótce ruszają z nowym projektem AKTYWNIE PO ZDROWIE.

  Projekt Inicjatywnej Grupy Odnowy Wsi Grodziszcze „Aktywnie po zdrowie” został nagrodzony w ramach VI edycji konkursu realizowanego w ramach Programu „Razem możemy Więcej” ze środków Fundacji „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”.Projekt obejmuje zajęcia w zakresie ochrony i promocji zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej.Zajęcia przeznaczone będą dla całej społeczności wsi Grodziszcze i dostosowane do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Planujemy zakup fantomu i organizację zajęć z zasad udzielania pierwszej pomocy – mówi Justyna Sara Hryncyszyn.

  Czy uda się im to zrobić, przekonamy się już niebawem, bo projekt rusza w kwietniu i trwać będzie do sierpnia br. – To niebywały sukces Inicjatywnej Grupy Działania z Grodziszcza. Na ponad 850 złożonych wniosków, dofinansowanie otrzymało zaledwie 46 organizacji i instytucji, a wśród nich młodzież z Grodziszcza. Mając w pamięci ich pierwszy projekt jakim była „Sztafeta Pokoleń” serdecznie gratuluję laureatom konkursu i mocno trzymam kciuki za realizację ich kolejnego projektu – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  Partnerzy projektu:
  Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz osoby prywatne wykonujące swoje prace jako wolontariusze.
  Całkowity koszt projektu 21 529,00zł. Przyznane dofinansowanie 6000zł.

  UG Świdnica

  Poprzedni artykułJedyne marzenie – chodzić o własnych siłach
  Następny artykułŚwidnicki casting na najpiekniejszą