Hala bez rozgłosu

  24

  To chyba jedyna inwestycja w Świdnicy, której nie towarzyszyły huczne uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej tymczasem pnie się w górę nowa hala sportowa. Powstaje przy budynku, należącym do Zespołu Szkół Ekonomicznych i będzie służyła uczniom tej placówki, przede wszystkim dziewczętom z klasy „siatkarskiej”, która została utworzona w ubiegłym roku.

  Ze względu na ograniczony teren obiekt nie będzie pełnowymiarowy. Wystarczy jednak do prowadzenia ćwiczeń w komfortowych warunkach. Powierzchnia hali będzie miała 856,5, obok boisk powstaną szatnie, natryski, magazyn na sprzęt sportowy i pokój trenera. Inwestycja w całości jest finansowana z budżetu powiatu, ale jak informuje rzeczniczka starostwa Monika Żmijewska, trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Hala będzie kosztowała 2,5 miliona złotych.

  Gotowe są już fundamenty, konstrukcja, ściany, wykonano także niezbędne przyłącza. Wkrótce obiekt ma być zadaszony. Finał budowy planowany jest na koniec czerwca tego roku. Prace wykonują wyłonione w przetargu wałbrzyskie firmy Sirbud – Minari SA  oraz Centrum Budowlane Sirbud.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułNietrzeźwy pędził Esperantystów
  Następny artykułOskarżony za tragedię w Marcinowicach