Dokopali CBŚ

  5

  Drużyna powiatu świdnickiego wróciła z pucharem z Warszawy – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego. Nasi piłkarze zajęli II miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Turniej rozegrano w sobotę i niedzielę (26-27 lutego). Drużyna z powiatu zajęła II miejsce i wywalczyła puchar.

  Tak dobry rezultat zaskoczył nas samych, ponieważ wystąpiliśmy w niepełnym składzie. Wynik też był sporą niespodzianką dla organizatorów GKP Targówek oraz innych uczestników turnieju. Największe wrażenia zrobiła nasza wygrana z uchodzącą za faworyta drużyną CBŚ, z którą zwyciężyliśmy 6:0 – mówi Ireneusz Pałac, na co dzień zastępca prezydenta Świdnicy.

  Puchar za II miejsce, to nie jedyny sukces drużyny. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany piłkarz reprezentacji powiatu – Wiesław Witkowski.

  Wśród 20 startujących w turnieju drużyn było bardzo wielu znakomitych piłkarzy, dlatego bardzo cieszy mnie to indywidualne wyróżnienie. Podczas meczu strzeliłem kilka efektownych bramek i pewnie temu zawdzięczam ocenę sędziów – mówi Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia.

  To nie jedyny sukces reprezentacji powiatu świdnickiego. Kilka tygodni temu nasi samorządowcy zajęli III miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska.

  Takie zmagania traktujemy jako dobrą zabawę, ale gra jest jak najbardziej na serio. Co tydzień się spotykamy i trenujemy. Wyjazdowa mecze to okazja do połączenia naszych zainteresowań z promocją miast i miejsc, w których pracujemy – dodaje wiceprezydent Pałac.

  ***

  W IV Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydent m. st. Warszawy wzięli udział zawodnicy powyżej 35. roku życia. Byli to przedstawiciele głównie służb mundurowych, ale też samorządów. W barwach reprezentacji powiatu świdnickiego zagrali m. in. Ireneusz Pałac, wiceprezydent Świdnicy, Wiesław Witkowski, wiceburmistrz Strzegomia, Robert Kaśków, radny Rady Miejskiej Żarowa, Sebastian Grajaszek, radny Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej oraz byli piłkarze AKS Strzegom: Leszek Niepsuj i Mariusz Kowalski.

  Wyjazd na turniej do Warszawy uczestnicy sfinansowali sami.

  Poprzedni artykułDrogówka dyscyplinuje pieszych
  Następny artykułBędą pikietować w Żarowie