Bronisław Komorowski patronem Kongresu Regionów

  5

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem II edycję ogólnopolskiego Kongresu Regionów. Doroczne spotkanie samorządowców zaplanowano na 10-12 maja 2011 r. w Świdnicy (woj. dolnośląskie). W tym roku tematem przewodnim będzie „Bezpieczeństwo i rozwój”.


  W trakcie trzech dni zaplanowano trzy sesje plenarne oraz około sześćdziesiąt paneli dyskusyjnych. Dyskusje podzielono na kilka ścieżek tematycznych: polityka, ustrój samorządów, relacje rząd-samorząd, gospodarka, biznes, inwestycje, urząd-obywatel, drogi i motoryzacja, e-urząd, e-obywatel, sport, EURO 2012.

  Do rozmów zaproszeni zostaną przedstawiciele samorządów – prezydenci miast, burmistrzowie, starostowie i wójtowie oraz biznesu, administracji publicznej, Unii Europejskiej, a także eksperci, naukowcy i dziennikarze.

  Zaplanowane w ramach konferencji liczne panele dyskusyjne i sesje specjalne stanowią platformę wymiany doświadczeń i informacji na temat polskiej samorządności, poruszają szereg ważnych zagadnień dotyczących współpracy regionalnej, inwestycji, zrównoważonego rozwoju, a także relacji samorządów z administracją publiczną. Ten wielopłaszczyznowy charakter spotkania sprawia, że jest ono przedsięwzięciem, które może pobudzić dalszy, jeszcze prężniejszy rozwój samorządu w Polsce – napisał w specjalnym liście Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  Partnerami merytorycznymi Kongresu są Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Związek Powiatów Polskich.

  ***

  Ogólnopolski Kongres Regionów „Samorząd – Inwestycje – Rozwój” organizowany jest przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, wydawcę m.in. Newsweeka, Faktu, Forbesa, Auto Świata, Komputer Świata oraz Miasto Świdnica. W trakcie Kongresu przedstawiane są praktyczne rozwiązania, z których mogą skorzystać przedstawiciele samorządu. To także przyczynek do rozmów samorządowców z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi oraz przedstawicielami ministerstw i agend rządowych.

  W trakcie Kongresu, oprócz paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych, odbywają się również prezentacje, warsztaty i imprezy towarzyszące. Wręczane są nagrody w prestiżowych rankingach samorządowych, organizowanych przez tygodnik „Newsweek Polska”, miesięcznik „Forbes”, dwutygodnik „Komputer Świat” oraz Związek Powiatów Polskich.

  ***

  I edycja Kongresu, która odbyła się w dniach 19-21 maja 2010 roku, w Świdnicy zgromadziła niemal 1 500 uczestników, którzy wzięli udział w blisko stu panelach dyskusyjnych i czterech sesjach plenarnych.

  II edycja Kongresu odbędzie się w dniach 10-12 maja 2011 roku. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 000 uczestników.

  Poprzedni artykułLiga szkół rozstrzygnięta
  Następny artykułCo można ukraść?