600 tysięcy złotych dla świdnickich dzieci

  1

  Specjalistyczne zajęcia z uczniami, w ramach projektu „Indywidualizacja – sposób na sukces ucznia” już pewne. W czwartek, 24 marca prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę, która zagwarantowała Świdnicy blisko 600 tys. zł unijnego dofinansowania. Projekt obejmuje dodatkowe zajęcia dla uczniów klas I-III, które prowadzi miasto.

  To potrzebny projekt, który dzięki swej różnorodności ma pomóc w rozwiązaniu konkretnych problemów. Dodatkowe zajęcia to dla części dzieci szansa na pomoc w dziedzinach, które sprawiają im trudności, a dla innej grupy szansa na rozwijanie pasji. Planujemy zrealizować specjalistyczne zajęcia, które mają pomóc rozwiązać trudności uczniów np. w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zaburzeniach mowy. Zorganizowane zostaną również zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania uczniów np. taneczne, językowe, zdolności w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych i wiele innych – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
  Projekt w całości zostanie zrealizowany dzięki środkom unijnym pozyskanym przez Urząd Miejski w Świdnicy. Na ten cel z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przeznaczono ponad 584 tys. zł. W związku z przedłużającymi się formalnościami związanymi ze sfinalizowaniem umowy zmieniony został termin realizacji projektu. Zajęcia będą prowadzone w świdnickich szkołach podstawowych od 1 września 2011 r. (pierwotnie 1 marca 2011 r.) i potrwają do końca lutego 2013 r. (pierwotnie czerwiec 2012 r.). W ramach projektu zakupiony zostanie również sprzęt i pomoc dydaktyczna niezbędna do realizacji konkretnych zajęć.

  Poprzedni artykułKim był zmarły z kamieniołomu?
  Następny artykułŚmierć na drodze [FOTO]