W wolnym czasie pomagają starszym

  1

  Jak wielką radość można sprawić osobom starszym, potrzebującym pomocy przekonali się uczestnicy „Sztafety pokoleń”, już w pierwszych dniach trwania projektu odwiedzając 15 osób.

  Podczas tegorocznych ferii zimowych młodzież z Grodziszcza postanowiła swój wolny czas wykorzystać na aktywną pomoc osobom starszym. Spotkało się to z ogromnym uznaniem nie tylko samych mieszkańców sołectwa Grodziszcze, ale przede wszystkim seniorów, dla których wykonywanie codziennych czynności stanowi ogromną trudność.

  Czasem wystarczy mały gest, rozmowa, zwykła obecność, a widzimy jak wielką radość sprawiliśmy tym, do których przyszliśmy z pomocą. Pomocą, o którą potrzebujący krępują się prosić. Poprzez takie działania widzimy jak w swoim otoczeniu mając choćby tylko chęci i wolny czas możemy nieść wsparcie potrzebującym, pomagając im w codziennych czynnościach – mówią uczestnicy Sztafety pokoleń. To właśnie gimnazjaliści i młodzież z liceum, mieszkająca w Grodziszczu postanowiła wykorzystać zimowy wypoczynek na pomoc seniorom.

  Projekt „Sztafeta pokoleń” Grupy Odnowy Wsi Grodziszcze został jednym z laureatów w konkursie zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i otrzymał dotację na zorganizowanie ferii pod hasłem „Nie zapominajmy o naszych sąsiadach”. Koszt całego projektu 5766,00zł, w tym dotacja w ramach Programu Fundacji Wspomagania Wsi w wysokości 1.962zł. Cały projekt  trwać będzie do 25 lutego 2011 r.

  Poprzedni artykułBlogi na Swidnica24.pl
  Następny artykułPrzegrana ŚKPR Świdnica [FOTO]