Przebudowa Śląskiej. Zmiany w ruchu.

  11

  Przebudowa ul. Śląskiej rozpoczęła się na jesieni 2010 roku. Teraz prace wchodzą w decydującą fazę i fragment drogi zostanie zamknięty dla ruchu już w przyszłym tygodniu – informuje Stefan Augustyn, rzecznik UM. –  Po zakończeniu prac związanych z budową kolektora deszczowego i innych instalacji podziemnych prace przyspieszają. W czwartek, 10 lutego rozpoczną się prace drogowe, których zakończenie planowane jest na sierpień. W ramach robót jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów. Będą chodniki i ścieżka dla rowerzystów. Ponadto do 40 metrów powiększone zostanie rondo przy skrzyżowaniu ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej z ul. Śląską. Planowana jest również przebudowa mostu na potoku Witoszówka, ale to zależy od decyzji o dofinansowaniu tego zadania w ramach programu popularnych „schetynówek”. Gdy dojdzie to dodatkowe zadanie, to termin zakończenia prac zostanie wydłużony – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Od czwartku, 10 lutego na ok. 7 miesięcy wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Śląskiej (odcinek za skrzyżowaniem z ul. Bokserską, do ronda z ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej).

  Zmiany w ruchu ZOBACZ:

  Wjazd w ul. Śląską od ul. Westerplatte:

  • objazd poprowadzony będzie ulicami: Westerplatte, Bystrzycka, Kraszowicka, Przyjaźni, Słowiańska, Wałbrzyska, Pionierów Ziemi Świdnickiej
  • lub ulicami: Westerplatte, pl. Wolności, al. Niepodległości, Sprzymierzeńców,

  Wjazd w ul. Śląską od strony ul. Pionierów:

  • objazd poprowadzony zostanie ul. Sprzymierzeńców, al. Niepodległości, pl. Wolności, Westerplatte.

  Ruch lokalny może odbywać się bez utrudnień na fragmencie ul. Śląskiej na odcinku wzdłuż obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na ul. Śląskiej funkcjonować będą odcinki drogi bez przejazdu. – Podczas prac zapewniony zostanie możliwie bliski dojazd do funkcjonujących zakładów produkcyjnych i domów mieszkalnych. W miarę postępu prac zamknięty odcinek będzie przesuwany. Jako ostatni etap robót drogowych planowane jest wyłączenie z ruchu ronda u zbiegu ulic Pionierów i Śląskiej. Za utrudnienia przepraszamy – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Inwestycja: „Przebudowy ul. Śląskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pionierów do mostu na potoku Witoszówka, wraz z przebudową mostu w ciągu ul. Śląskiej w Świdnicy” będzie kosztować, prawie 6,2 mln zł, z czego 3 mln zł miasto chce pozyskać ze środków zewnętrznych (jest na liście rezerwowej). Gdyby projekt nie zyskał dodatkowego wsparcia to rezygnując z przebudowy mostu na potoku Witoszówka inwestycja nie przekroczy 5 mln zł.

  Poprzedni artykułTory jak sprężyny [FOTO]
  Następny artykułChylińska królowa disco?