Pomagają dzieciom na Litwie

  3

  Już po raz trzeci harcerze z 15 Świebodzickiej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Troter” wraz z kołem  naukowym studentów pedagogiki „ETNO” z Uniwersytetu Wrocławskiego organizują zbiórkę darów dla polskich dzieci na Litwie.

  W tym roku pragniemy wesprzeć małych mieszkańców Polskiego domu dziecka w Podbrodziu oraz Wileńskie Przedszkole „Uśmiech”. Obie placówki borykają się z dużymi problemami finansowymi. Zbieramy, materiały wykończeniowe, artykuły wyposażenia domu, sprzęt RTV, środki czystości oraz zabawki edukacyjne, sprzęt sportowy do zabaw na podwórku, a przede wszystkim polskie książeczki, aby maluchy od małego miały kontakt z językiem ojczystym. Bardzo liczymy na pomoc mieszkańców Świebodzic. – mówią organizatorzy zbiórki

  W Domu Dziecka w Pozdrodziu trwają obecnie prace wykończeniowe. Można było go rozpocząć między innymi dzięki wsparciu w postaci materiałów budowlanych, przekazanych przez mieszkańców Świebodzic oraz innych darczyńców.
  Szczególnie potrzebne są tapety, firany  i karnisze. Potrzebne są także kosmetyki i środki higieny mydło, szampony, dezodoranty, proszki doprania.

  Aby przekazać dary wystarczy skontaktować telefonicznie pod nr 663124574 lub wysłać e-mail na adres: [email protected]

  Dary zbierane są do 01.03.2011 r. Następnie zostaną one przewiezione do Wrocławia, a stamtąd pojadą na Litwę. Szczegółowe informacje na stronie www.troter.zhp.net.pl

  Poprzedni artykułKamil Franczak w musicalu!
  Następny artykułNatalia Mielnik mistrzem Świdnicy