Kongres Regionów: znana data i tematyka

  15

  II edycja kongresu samorządowego została zaplanowana  na 10-12 maja 2011 roku – informuje Stefan Augustyn, rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.  Tegorocznym tematem przewodnim będzie „bezpieczeństwo i rozwój”.

  – Przed rokiem, podczas pierwszej edycji Kongresu Regionów wielu mieszkańców miast i miejscowości dotkliwie doświadczyła powódź. Podczas drugiego Kongresu Regionów chcemy porozmawiać o tym jak skutecznie walczyć z żywiołami. Wraz z ekspertami chcemy szczegółowo przeanalizować mocne i słabe strony przygotowań. Chcemy uzyskać odpowiedź na pytanie jak możemy minimalizować straty i gdzie szukać pomocy. To bardzo ważne pytania, które będą się przewijać podczas kongresowych paneli. To główny temat, ale nie jedyny, ponieważ w trakcie trzech kongresowych dni zaplanowano trzy sesje plenarne oraz około siedemdziesiąt paneli dyskusyjnych – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Dyskusje zostaną podzielone na kilka ścieżek tematycznych: polityka, ustrój samorządów, relacje rząd-samorząd, gospodarka, biznes, inwestycje, urząd-obywatel, drogi i motoryzacja, e-urząd, e-obywatel, sport, EURO 2012.

  Do rozmów zaproszeni zostaną przedstawiciele samorządów, biznesu, administracji publicznej oraz Unii Europejskiej, a także eksperci, naukowcy i dziennikarze.

  – Kongres Regionów to wyjątkowe przedsięwzięcie w skali Polski. Sukces pierwszej edycji, w której wzięło udział blisko półtora tysiąca osób pokazał, że takie spotkanie jest potrzebne. Kongres to doskonała okazja i dobre miejsce do wymiany doświadczeń, a także pozyskiwania do współpracy nowych partnerów. Pozytywne sygnały od uczestników Kongresu i firm z całego kraju, które prezentowały swoją ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego, wskazują, że mieliśmy intuicję decydując się na organizację tego przedsięwzięcia – mówi Wiesław Podkański, prezes honorowy wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska – wydawcy m.in. Newsweeka, Forbesa i Faktu.

  Patronami instytucjonalnymi Kongresu Regionów są: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Związek Powiatów Polskich.

  Ogólnopolski Kongres Regionów to spotkanie samorządu z przedsiębiorcami pod hasłem: „Samorząd – Inwestycje – Rozwój” organizowane przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska i Miasto Świdnica. W trakcie kongresu przedstawiane są praktyczne rozwiązania, z których mogą skorzystać przedstawiciele samorządu. To także przyczynek do rozmów samorządowców z biznesem, organizacjami samorządowymi i pozarządowymi oraz przedstawicielami ministerstw i agend rządowych.

  Adresatami Kongresu są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy kierujący ofertę do samorządów oraz inwestorzy.

  W trakcie Kongresu, oprócz paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych, odbywają się także prezentacje, warsztaty i imprezy towarzyszące. Wręczane są nagrody w prestiżowych rankingach samorządowych, organizowanych przez tygodnik „Newsweek Polska”, miesięcznik „Forbes”, dwutygodnik „Komputer Świat” oraz Związek Powiatów Polskich.

  I edycja Kongresu, która odbyła się w dniach 19-21 maja 2010 roku, w Świdnicy zgromadziła niemal 1 500 uczestników, którzy wzięli udział w blisko stu panelach dyskusyjnych i czterech sesjach plenarnych.

  II edycja Kongresu odbędzie się w dniach 10-12 maja 2011 roku. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 000 uczestników.

  Więcej informacji: www.kongresregionow.pl

  Większość  kosztów Kongresu pokryje wydawnictwo Ringier Axel Springer. Świdnica dołoży ze swojego budżetu 160 tysięcy złotych.

  Poprzedni artykułTeatr rządzi w Świdnicy [FOTO]
  Następny artykułWygraj bilet na derby!