Dostali stypendia, sprawdź co zrobią

  3

  Pokazanie wielokulturowej Świdnicy, prace malarskie oraz kalendarz na 2012 r. – takie projekty zostaną zrealizowane w ramach stypendiów w dziedzinie kultury, przyznawanych przez prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka. – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

  Stypendia mają pomóc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów. Chcemy dołożyć własną cegiełkę i wspomóc twórców, którzy mają dobre pomysły, a częstym problemem w ich realizacji jest brak funduszy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  O stypendium ubiegało się w sumie 7 osób, komisja opiniująca zaproponowała wsparcie trzem osobom:

  • Karolina Moroz otrzyma stypendium w wys. 4 tys. zł (brutto) na projekt pn. „ Świdnica Wielu Kultur”. Będzie on polegał na przygotowaniu 10 wywiadów z obcokrajowcami, mieszkańcami Świdnicy. Wywiady będą powstawały do października. W listopadzie przewidziano spotkania z bohaterami wywiadów, a w grudniu wywiady zostaną opublikowane.

  • Karol Czech otrzyma wsparcie w wys. 2,5 tys. zł (brutto) na przygotowanie „Kalendarza Świdnickiego 2012”, który będzie pokazywał Świdnicę w różnych porach roku. Na listopad zaplanowano wystawę fotograficzną.

  • Joanna Elżbieta Girej otrzyma na wykonanie prac malarskich oraz organizację wystawy „Zwierciadła muzyczne” stypendium w wysokości 850 zł (brutto). Wystawa prac planowana jest na koniec listopada.

  ***

  Stypendia są przeznaczone dla świdniczan, którzy wykażą się dorobkiem artystycznym, zajmują się upowszechnianiem kultury bądź sprawują opiekę nad zabytkami. Stypendystami mogą zostać osoby wyróżniające się w swojej działalności np. literackiej, czy też fotograficznej, z dorobkiem, a dodatkowym atutem jest pomysłowość i twórcze zdolności świdniczan. Stypendia mają zachęcić ich do realizacji pomysłów i ciekawych przedsięwzięć. W 2011 r. miasto przeznaczyło na ten cel ponad 7 tys. zł.

  Poprzedni artykułKompletnie pijani rodzice
  Następny artykułA może do…. Bystrzycy Kłodzkiej?!