Będą nowe mieszkania

  4

  Tym razem budowę nowych mieszkań komunalnych zapowiada gmina Świdnica. Będzie to pierwsza taka inwestycja, która ma rozpocząć poprawę sytuacji mieszkańców. Budynek na 12 lokali powstanie do lipca 2012 roku w Pszennie.

  Udało nam się uzyskać zwrot około 4 milionów złotych za budowę hali sportowej w Witoszowie Dolnym i mamy dość własnych środków na tę inwestycję – pokazuje źródło finansowania Janusz Waligóra, rzecznik UG.   Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 839,81m2, powierzchnia zabudowy 265,23 m2 Średnia wielkość mieszkania wyniesie ok.50m2.

  Gotowy jest już projekt i został ogłoszony przetarg na wykonanie. Oferty można składać do 3 marca. Prace powinny zacząć się pod koniec wiosny. O tym, kto zamieszka w nowym budynku komunalnym, zadecyduje komisja mieszkaniowa. – Na pewno będziemy chcieli, by przynajmniej część mieszkań trafiła do osób, które opuszczą dotychczasowe lokale, wymagające kapitalnych remontów – dodaje rzecznik. – Oczywiście oferta będzie dotyczyła wyłącznie tych najemców, którzy wzorowo wywiązują się z należności czynszowych. Jednak na szczegółowe decyzje trzeba jeszcze poczekać.

  Poprzedni artykułŚwidnica trzecia dzięki Łukowej
  Następny artykułCiemności egipskie w centrum Świdnicy