Autobusem prosto na lotnisko

  18

  Mieszkańców Wałbrzycha, Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej i Strzegomia dowiezie prosto na wrocławskie lotnisko nowa linia autobusowa. Połączenie otwiera się 1 lutego.

  Autobusy będą jeździć na trasie Wałbrzych-wrocławskie lotnisko codziennie. W zależności od rozkładu lotów zaplanowano od jednego do nawet pięciu kursów dziennie. Pasażerowie zapłacą za dojazd z Wałbrzycha do portu 22 złote, bez względu na to ile bagaży będą mieli ze sobą. Autobusy Spółdzielni Turystycznej „Turysta” będą wyruszać w trasę z ulicy Chrobrego, zatrzymają się także w Świdnicy, Jaworzynie Śląskiej, Świebodzicach i w Strzegomiu. W efekcie mieszkańcy regionu wałbrzyskiego w prosty i szybki sposób dotrą niemal pod drzwi terminalu lotniczego.

  – Nasz zasięg oddziaływania to teren o promieniu ok. 150 km – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Na takim terenie mieszkają ludzie, którzy latają z Wrocławia nie tylko w interesach, ale też do pracy czy na wakacje. Usprawnienie dojazdu to kolejny argument za tym, by korzystać z wrocławskiego lotniska – dodaje.

  Port Lotniczy Wrocław sprzyja takim połączeniom: zainteresowanie ofertą lotniczą Wrocławia w regionie potwierdziła kampania regionalna, którą lotnisko realizowało latem i jesienią w największych miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Tworzenie specjalnych połączeń dojazdowych było jednym z tematów rozmów z samorządami oraz lokalnym biznesem. Port Lotniczy Wrocław popiera uruchomienie kolejnych linii dojazdowych z innych miast regionu.

  Bezpośrednie autobusy na lotnisko będą odjeżdżać z przystanków:

  Świebodzice ul. Świdnicka

  Świdnica ul. Zamenhofa (przy przychodni)

  Jaworzyna Śl. ul. 1 Maja

  Strzegom Dworzec PKS

  Więcej informacji o nowym połączeniu i godzinach odjazdu na www.airportbus-turysta.pl

  Poprzedni artykułStartuje kolejny debiutant
  Następny artykułPracownik z poważnym urazem głowy