Wawryniewicz będzie nadzorował budowę aquaparku?

  35

  Ryszard Wawryniewicz, były poseł, były wicestarosta świdnicki, były wiceprezydent. Największy przegrany w ostatnich wyborach samorządowych. Mimo sporego poparcia nie dostał się do sejmiku województwa. Jest bez pracy. Czy do niedawna jeden z najważniejszych graczy na lokalnej scenie politycznej zostanie „zagospodarowany’?

  Swidnica24.pl dotarła do informacji, że jego osoba jest rozważana do nadzorowania najważniejszej inwestycji, do jakiej władze Świdnicy przymierzają się  w tej kadencji – aquaparku. Ryszard Wawryniewicz odmówił komentarza i stwierdził, że sprawa leży wyłącznie w gestii prezydenta. Na pytanie, czy będzie pełnomocnik ds. budowy aquaparku i czy zostanie nim Ryszard Wawryniewicz, Wojciech Murdzek odpowiada:

  Park wodny jest skomplikowanym przedsięwzięciem zarówno pod względem możliwości sfinansowania, rozwiązań technicznych jak i zarządzania, które w efekcie powinno przynieść wysokie przychody z działania obiektu. Jednym z rozważanych wariantów organizacyjnych jest spółka celowa. Park wodny to bardzo ważna inwestycja, dlatego chcemy, by zajęła się nią odpowiednia osoba. Ostateczna decyzja personalna jednak jeszcze nie zapadła.

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, decyzja o sposobie poprowadzenia przygotowań i samej inwestycji  może zapaść jeszcze w styczniu.

  asz

  Poprzedni artykułLampka szampana u starosty
  Następny artykułAnkieta dla organizacji pozarządowych