Urodzony przestępca

  5

  Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 32 – letniemu mieszkańcowi gminy Dobromierz za włamania, kradzieże z włamaniem, kradzież rozbójniczą. Od lipca do grudnia 2010 roku dokonał 10 przestępstw.

  Policjanci z Posterunku Policji w Dobromierzu wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności dotyczące włamań i kradzieży dokonanych na terenie gminy Dobromierz ustalili i zatrzymali ich sprawcę. Okazał się nim 32 – letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Dobromierz. Zatrzymany ma na swoim koncie: 6 kradzieży z włamaniem, 2 kradzieże, kradzież rozbójniczą na mężczyźnie, któremu ukradł 20 złotych. Swoja ofiarę próbował udusić. W lipcu 2010 ranił innego mężczyznę ze swojej gminy, którego uderzył butelką w głowę.

  Zatrzymany najczęściej włamywał się do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, kradł rowery, sprzęt elektroniczny, butle gazowe. Jego łupem padło także 150 litrów oleju napędowego, skradzionego z samochodu specjalistycznego na szkodę kopalni granitu.

  Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Został doprowadzony do prokuratury, wobec niego zastosowano dozór policyjny.

  Poprzedni artykułPoloniści szykują się na wiosnę
  Następny artykułŚmierć u kamieniarza