TANTUA zagra na berimbao

  2

  W sobotę 5 lutego zapraszamy do teatru miejskiego w Świdnicy na koncert wyjątkowego na świdnickim rynku muzycznym zespołu TANTUA. Grupa wydała właśnie długo oczekiwaną płytę pod nazwą „Niebyt” a koncert dla świdnickiej publiczności będzie pierwszym, który promować będzie nowy album.

  Zespół tworzy 6 muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe (lira korbowa, sanza, fidel, kalimba, udu, berimbao, djembe) – jak i instrumenty bardziej tradycyjne (gitary, conga, djembe).

  Ich styl ciężko scharakteryzować jednym zdaniem, ale na pewno odnaleźć w nim można elementy etno, word music czy folk. Sami muzycy podkreślają, że inspiracje czerpią z różnych często krańcowo odmiennych gatunków muzycznych i z tej „mieszanki” właśnie bierze się unikatowy charakter ich twórczości. O tym jak różnorodną muzykę tworzą świadczy fakt, że byli laureatami zarówno festiwali bębniarskich (Festiwal Frog w Gdyni), jak i przeglądów poetyckich w Oleśnie czy Szklarskiej Porębie. – mówi Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury w Świdnicy

  Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Po występie będzie można nabyć płytę zespołu, a także porozmawiać z muzykami.

  WSTĘP WOLNY!

  Odwiedź muzyków na MYSPACE!

  foto www.tantua.pl

  Poprzedni artykułOstatnia droga Krzysztofa Wierzęcia
  Następny artykułPożegnaliśmy Krzysztofa Wierzęcia