Szykuje się wielkie granie!

  5

  Już za tydzień, 9 stycznia, po raz XIX zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będziemy zbierać pieniądze NA ZAKUP SPRZĘTU DLA DZIECI Z CHOROBAMI UROLOGICZNYMI I NEFROLOGICZNYMI. Do akcji szykują się sztaby w całym powiecie świdnickim, m.in.  w Świebodzicach i Strzegomiu.

  Świebodzice

  Indiańskie tańce i inne atrakcje

  Świebodziccy sztabowcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już pracują nad programem XIX Finału. Jak zwykle będzie mnóstwo ciekawych wydarzeń, towarzyszących zbiórce pieniędzy na rzecz pomocy chorym dzieciom – tym razem w całej Polsce zbieramy fundusze na zakup sprzętu na oddziały urologii i nefrologii dziecięcej.

  Nie ma jeszcze pełnego programu imprezy wiemy już jednak co nieco o tym, co będzie się działo 9 stycznia 2011 roku w Świebodzicach.

  Gwiazdą Finału będzie CATAWBA, zespół folklorystyczny prezentujący tradycyjne tańce i pieśni indiańskie. Powstanie tablica pamiątkowa „Serce dla WOŚP-u”; będą pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, porady medyczne za serduszko, pchli targ, Serduszkowy Kiermasz Rozmaitości,  Kawiarenka pod Serduszkiem i mnóstwo innych atrakcji. Już wkrótce szczegółowy program świebodzickiego Finału będzie dostępny na stronie internetowej www.wosp-swiebodzice.org.pl

  Strzegom

  Dzieci dla dzieci

  Od godzin rannych 9 stycznia 2011 r. ruszy 50 wolontariuszy, aby „zapukać do serc” strzegomian. Natomiast o godz. 15.00 w hali Sportowej OSiR w Strzegomiu (ul. Mickiewicza) rozpoczną się prezentacje artystyczne z udziałem dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, sekcji wokalnej działającej przy SCK oraz zespołów folklorystycznych i rockowych z terenu miasta i Gminy Strzegom. W przerwach między występami obędzie się licytacja gadżetów WOŚP oraz darów ofiarowanych przez Strzegomian.
  Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i mieszkańców czuwać będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

  Serdecznie zapraszamy zarówno do składania datków jak i udziału w koncercie WOŚP w niedzielę 9 stycznia 2011 r.

  Poprzedni artykułNoworoczny Magazyn Swidnica24.pl
  Następny artykułNowe inwestycje będą, ale…