Podróż nastolatków za 116 tysięcy złotych!

  10


  Sąd Rodzinny zajmie się sprawą dwóch 15 – letnich mieszkańców Świebodzic, którzy za skradzione rodzicom pieniądze wybrali się na wycieczkę. „Do wydania” mieli 116.000 złotych.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zostali powiadomieni przez rodziców 15 letniego chłopca o jego ucieczce z domu i kradzieży 116.000 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o ucieczce nieletniego, jednocześnie informując o zdarzeniu jednostki Policji na terenie kraju. Rodzice zanim zgłosili się na komisariat, dowiadywali się o syna u jego znajomych. Okazało się, że w domu nie ma także jego 15 letniego kolegi. Do jednostek Policji trafiły zdjęcia chłopców. Na terenie powiatu policjanci sprawdzali parki, dworce , ciągi handlowe oraz miejsca, w których mogli przebywać uciekinierzy.

  O godz. 0.30 21 stycznia 2011r. policjanci w Czaplinku zauważyli 2 nieletnich. W tracie legitymowania chłopców okazało się, iż są to dwaj mieszkańcy Świebodzic. Chłopcy wyjaśnili, że poprzedniego dnia uciekli z domu. Jeden z nich przyznał również, że znalezione przez policjantów pieniądze należą do jego rodziców, natomiast samochód, którym się poruszali odkupili za 5.000 zł od nieznanego im mężczyzny. W trakcie dalszych czynności mundurowi znaleźli w samochodzie  111 tysięcy oraz dwie wiatrówki. Nieletni zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

  Sprawa chłopców po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świdnicy.

  Katarzyna Czepil

  KPP Świdnica

  Poprzedni artykułŚlisko na drogach
  Następny artykułWypadek w Morawie