Liczy się tylko mistrzostwo

  25


  Za kilka tygodni rozpoczną treningi, ale już teraz koncentrują się na tegorocznych startach w Rajdowych  Mistrzostwach Polski. Tomasz Ratajczyk i Rafał Fiołek to nowy team, który reprezentować będzie Świdnicę w wielkim ściganiu. Zadebiutują w kwietniu podczas Rajdu Elmot.

  Interesuje mnie tylko zwycięstwo. Chcę zdobyć piąty puchar w klasie N3. – tak wspomina Rafał Fiołek pierwszą rozmowę z nowym kierowcą Tomaszem Ratajczykiem. I właśnie takie założenia przed sezonem postanowili sobie za cel. Liczy się tylko mistrzostwo.

  42-letni Ratajczyk to doświadczony kierowca. Cztery razy stawał na podium. Dwa razy był mistrzem, dwa razy zajmował drugie miejsce w klasie N3.  Świdniczanin Rafał Fiołek w poprzednim sezonie jeździł w barwach Motoświdnica Rally Team. W fotelu pilota zasiada od 2001 roku. Jeździł u boku Grzegorza Kostki, Krystiana Pachuta, Sebastiana Miśkiewicza, Dariusza Kozłowskiego, Michała Pinczakowskiego,  Łukasza Jurgi, Konrada Mirosa, Pawła Krysiaka, Marcina Łysiaka i Tomasza Hupało. Z tym ostatnim w barwach Motoświdnica Rally Team udało im się zdobyć w ubiegłym roku  w Rajdowym Pucharze Polski drugie miejsce w grupie N i w klasie N3.

  W nowym sezonie Ratajczyk i Fiołek pojadą nowym samochodem. Będzie nim Renault Clio Sport  o mocy 220 koni mechanicznych. – Samochód zbudowany został w 2010 roku. Jest mocniejszy w porównaniu z hondą, którą jeździliśmy z Tomkiem w ubiegłym sezonie. – mówi Rafał Fiołek. – Jest lepiej wyposażony, ma lepsze zawieszenia szybszą skrzynię biegów. – dodaje Fiołek.

  W tej chwili zespół dopina budżet i kończy rozmowy ze sponsorami. Przed nimi tylko treningi i walka na trasach Rajdowych Mistrzostwach Polski.

  tepe

  Zdjęcia dzięki uprzejmości Rafała Fiołka

  [photospace]

  Poprzedni artykułZaniedbania doprowadziły do śmierci
  Następny artykułEkumenicznie w diecezji świdnickiej