Galeria Świdnicka: znamy datę ukończenia [FOTO/VIDEO]

  50

  28 lutego 2012 roku – to data zakończenia budowy Galerii Świdnickiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tego dnia pracownicy firmy Erbud powinni zejść z placu budowy. Na razie wszystko zapowiada się dobrze, bo prace idą zgodnie z planem. Ruch na budowie trwa, oprócz niedziel i świąt, do późnych godzin nocnych.

  Efekt już widać. Nad ziemią pojawiły się filary, które będą podtrzymywać parking i powierzchnię handlową. Wkrótce zaczną się wyłaniać podstawy kina. Będzie bardzo podobne do tego, które już 14 stycznia zostanie otwarte przy galerii Twierdza Kłodzka.  Będzie to pierwsze kino Cinema3D. Będzie miało do dyspozycji 3 sale : jedną na 360 miejsc i dwie na 180 miejsc. Łącznie równocześnie filmy będzie mogło oglądać 720 widzów.

  Zanim usiądą  wygodnie w fotelu, będą mogli kupić napoje, popcorn i słodycze.  Nowoczesna technika kinowa oparta na cyfrowych projektorach zapewni rozrywkę w pełnym wymiarze, przede wszystkim projekcje w systemie 3d tworzącym wrażenie trójwymiarowości. Każdy, kto nie może się doczekać nowego kina w Świdnicy, może pojechać i obejrzeć bliźniacze (nieco mniejsze jednak niż planowane dla Świdnicy) kino w Kłodzku. Pierwszy seans 14 stycznia o godzinie 17.00. Będzie można obejrzeć filmy TRON: Dziedzictwo, Megamocny, Poznaj naszą rodzinkę i Weekend. Widzów przywitają hostessy wystylizowane na  postacie z filmu Tron, zaś we  foyer kina stanie futurystyczny  wyścigowy trójkołowy pojazd z filmu TRON. Każdy kto w dniach 14-15-16 stycznia  kupi bilet na film i zeskanuje go w specjalnym czytniku będzie mógł wygrać darmowe zaproszenia do kina, pendrivy – bransoletki Cinema3D,  zaproszenia na kolacje do restauracji Sphinx i Wook oraz  zestawy firmowe TRON.  Nagrodą główną będzie  50 calowy telewizor  Samsung w systemie 3D ze specjalnymi okularami do oglądania obrazu trójwymiarowego, który można obejrzeć w Galerii Twierdza Kłodzko. Miejmy nadzieję, że podobne atrakcje zostaną przygotowane za rok na otwarcie kina w Galerii Świdnickiej.  Galeria Świdnicka, ulokowana na działce o powierzchni 3,6 ha, to 22,5 tysiąca m2 powierzchni całkowitej, ponad 20 tys. m2 powierzchni użytkowej, z czego 15 i pół tysiąca m2 zostanie przeznaczone pod wynajem. Galeria będzie dysponować parkingiem na 565 miejsc oraz czterosalowym kinem na 970 miejsc . Na zakupy zaproszą salony znanych sieciowych marek miedzy innymi Media Expert (1680 m2), Rossmann (400 m2), Reserved (730 m2), Empik (500 m2), Orsay (200 m2) i centrum fitness (880 m2). Spółka E.F. Progress VI należąca do Grupy Kapitałowej Rank Progress SA podpisała umowę z Erbud SA na Generalne Wykonawstwo Galerii Świdnickiej. Wartość kontraktu wynosi 52 mln złotych. Inwestycja obejmie realizację galerii oraz zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 382 oraz drogi gminnej.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPlac do rozwijania pasji
  Następny artykułZnów okradli staruszkę