E-dziennik w świdnickim gimnazjum

  3

  Rodzice mają możliwość na bieżąco kontrolować frekwencję i postępy w nauce swoich dzieci, uczniowie mają dostęp do wszystkich swoich ocen oraz informacji i komunikatów szkolnych, a nauczyciele nie muszą robić już żmudnych zestawień i podsumowań.

  W drugim semestrze roku szkolnego 2010/2011 Gimnazjum nr 2 w Świdnicy zrobiło kolejny krok na drodze do pełnej informatyzacji szkoły. Po uruchomieniu dwóch nowoczesnych pracowni komputerowych, wyposażeniu biblioteki szkolnej w Internetowe Centrum Multimedialne oraz zapewnieniu w szkole dostępu do szybkiego szerokopasmowego internetu i przyłączeniu do sieci wszystkich sal lekcyjnych, przyszedł czas na kolejny i bardzo ważny, z punktu widzenia funkcjonalności szkoły element, czyli dziennik elektroniczny.

  Proces wdrożenia całego systemu podzielony był na kilka etapów. Na początku wyszliśmy do rodziców z informacją o dzienniku elektronicznym, po niej zrobiliśmy ankietę, w której 60% rodziców opowiedziało się za wprowadzeniem takiej formy dziennika. Kolejnym etapem było zaproszenie przedstawicieli firm, oferujących tego typu usługę, do naszej szkoły w celu prezentacji produktu. Wybraliśmy System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce firmy Librus. Wdrożenie systemu rozpoczęliśmy w grudniu 2010 roku, a już na zebraniach semestralnych rodzice otrzymali od nas parametry dostępowe do swoich profili e-dziennika. – mówi Alicja Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2.

  Do użytkowania dziennika elektronicznego wystarczy komputer z dostępem do internetu lub telefon komórkowy z możliwością przeglądania stron internetowych.

  Poprzedni artykułZimowisko z atrakcjami
  Następny artykułWygraj bilet na mecz