Jak już informowaliśmy, wczoraj o 20.00 został zamknięty fragment ulicy Wałbrzyskiej. Mimo propozycji współfinansowania przez miasto i Zakład Gazowniczy kapitalnego remontu, przed rokiem nawierzchnia z kostki została tylko powierzchownie naprawiona. Obecnie jest w takim stanie, że zagraża bezpieczeństwu. Jak i kiedy zostanie naprawiona? Oto jaka odpowiedź uzyskaliśmy od zarządcy, czyli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei:
Na ul. Wałbrzyskiej rzeczywiście wysadziło kostkę na ok. 700 m 2 powierzchni. Przeprowadziliśmy już wizję lokalną w terenie, szacujemy koszty i ustalamy sposób naprawy. W ciągu najbliższych dni po dokładnej analizie kosztów i przyczyn (ogólnie – duże natężenie ruchu, ostra zima, duże nawodnienie i mróz spowodowały wybrzuszenia kostki), potwierdzeniu np. trwałego uszkodzenia podbudowy, podejmiemy decyzję o trybie naprawy – czy będzie to awaryjna, czy też gruntowna odnowa tego odcinka ul. Wałbrzyskiej. Czas naprawy będzie zależał od trybu zamówienia publicznego, ale postaramy się naprawę przeprowadzić sprawnie i najszybciej jak to będzie możliwe. Do tego czasu kierowcy muszą, niestety, uzbroić się w cierpliwość i korzystać z wyznaczonych objazdów.
Joanna Jarocka
Główny specjalista ds. PR
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Zobacz jak wygląda ulica Wałbrzyska
O problemach na Wałbrzyskiej przeczytasz TU


![Świdnicki teatr w przebudowie za ponad 23 mln złotych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Teatr-Miejski-w-Swidnicy-przechodzi-gruntowna-modernizacje-238x178.jpg)
![Awaria podczas rewitalizacji w Gogołowie. Mieszkańcy ruszyli na pomoc rybom [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-10-238x178.jpg)

![Mieszkańcy ewakuowani, ulatniał się gaz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Okrezna-gaz-1-100x75.jpg)
![Wypadek na łączniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzwon-lacznik-2-100x75.jpg)
![Zderzyli się na Zamenhofa w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-100x75.jpg)

![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)