Ćwierć wieku z bluesem [VIDEO]

  2

  Rewelacyjne pojedynki na harmonijki ustne, świetne gitarowe solówki, a co najważniejsze wspaniały koncert. Blues to ich miłość, grają go od 25 lat. Wczoraj na scenie obchodzili swój jubileusz. Mowa oczywiście o świdnickim zespole Sonny Blues, z którym gościnnie wystąpił Gienek Loska, uczestnik programu Mam Talent.  Gienek posiada jedno serce, jedną krtań, ale jego głos to 1000 trąb jerychońskich – tak o gościu specjalnym mówiła Małgorzata Ochenduszko.

  Sonny Blues jest jedną z najdłużej działających w Świdnicy grup muzycznych. Jej członków połączyła miłość do chicagowskiego bluesa. Grają zarówno standardy, jak i własne kompozycje z elementami rocka i jazzu. Występowali podczas wielu imprez plenerowych, byli także laureatami Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu, w nagrodę prezentując się na Rava Blues i na festiwalu w Opolu.  Sonny Blues był gospodarzem świdnickiej Bluesmanii. Na swoim koncie ma nagrania zarejestrowanie w Radiu Wrocław.

  Podczas jubileuszowego koncertu „Bluesharp& Battle” zespół wystąpił w składzie: Małgorzata Ochenduszko- vocal, Beata Bartko – Koziel – instrumenty klawiszowe, Dariusz Dziedzic – harmonijka, Artur Wojtusiak „Paco” – harmonijka, gitara, Artur Sotek – gitara, Roman Bednarz – gitara basowa, Witold Kowaliszyn – instrumenty perkusyjne, Mateusz Chochołem – perkusja oraz  Tomasz Kasiukiewicz (puzon), Igor Pietraszewski (saksofon barytonowy/altowy), Paweł Kiszczyszyn (saksofon tenorowy). Gościnnie w koncercie udział wziął Gienek Loska.

  [photospace]

  Poprzedni artykułGdzie i jak zagra Wielka Orkiestra?
  Następny artykułNakręć się na Orkiestrę! [FOTO/VIDEO]