Alkohol i narkotyki na drogach

  12

  W najbliższy piątek i sobotę na drogach powiatu świdnickiego przeprowadzone zostaną wzmożone kontrole kierowców pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. W działaniach zostanie wykorzystana maksymalna liczba urządzeń elektronicznych do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie oraz narkotestery, które posłużą do badań na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

  – Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim sprawnie funkcjonującego mózgu, który odpowiada za kontrolę i koordynację wszystkich naszych działań. Aby bezpiecznie poruszać się po drodze, kierujący powinien być w pełni skoncentrowany i zdolny do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach otoczenia. Alkohol i narkotyki zaburzają tę sprawność i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet najbardziej doświadczonych kierowców. – mówi Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy

  Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków przez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pozostających pod wpływem alkoholu oraz znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

  Poprzedni artykułPomóż 10 – letniej Julii
  Następny artykułCzołówka na drodze do Strzegomia [FOTO]