Wojciech Murdzek ślubował

  18

  Wybrany w II turze 59,77% głosów prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej złożył ślubowanie. Na sali obecni byli radni, dyrektorzy departamentów w Urzędzie Miejskim i część szefów podległych miastu placówek. – Początek sesji (zgrzyty przy próbie uczczenia 2 rocznic minutą ciszy, przyp. Red.) pokazują, że nie wszyscy mamy jedno zdanie i przed nami praca, by się porozumieć w imię ważniejszych celów. – mówił w wystąpieniu zaprzysiężony na 3 kadencję szef miasta. Apele o współpracę i dobry klimat powtarzały się wielokrotnie.

  Wojciech Murdzek podkreślał także, że kolejna kadencja stawia przed nim poważne wyzwanie, jakim są rosnące oczekiwania mieszkańców. – Mają do tego pełne prawo, bo miasto w ostatnich latach rozwija się dynamicznie i coraz więcej znaczy w regionie. Tu już nie chodzi wyłącznie o pracę czy podstawowe potrzeby. Świdniczanie oczekują coraz wyższej jakości życia. Nie można popadać w rutynę, trzeba nadążać za tymi oczekiwaniami.

  Podczas sesji radni większością głosów przyjęli uchwały o wygaszeniu mandatów radnych Wojciecha Murdzka i Ireneusza Pałaca. Prezydent Murdzek potwierdził oficjalnie, że jutro zamierza ponownie powierzyć Ireneuszowi Pałacowi funkcję zastępcy prezydenta. Na zakończenie radni przyjęli uchwałę o wynagrodzeniu szefa miasta. Pozostaje na poprzednim poziomie 12 340 złotych brutto (9 787 zł netto). Przewodnicząca RM Joanna Gadzińska przypomniała radnym o obowiązku złożenia do końca grudnia  oświadczeń majątkowych.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRihanna w MUNDO [KONKURS]
  Następny artykułZderzenie z szynobusem w Międzyrzeczu