Utalentowani niepełnosprawni w Świdnicy

  0

  Mimo trudnego życia, gorszego startu, mimo wciąż obecnej dyskryminacji potrafią być szczęśliwi i radośni, a swoim talentem wokalnym zachwycać publiczność. Od 15 lat pokazują tę radość i talent podczas Dolnośląskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Już po raz drugi Prezentacje zagoszczą w Świdnicy.

  25 wokalistów z całej Polski od 14 grudnia będzie doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów, a 17 grudnia o godzinie 18.00 w Klubie Bolko wielki finał. Podczas koncertu zaśpiewają polskie przeboje z ostatnich 5o lat. – To taki nasz mały wkład w jubileusz półwiecza polskiego big beatu – żartuje Jerzy Karmiński, twórca Prezentacji. Wraz z żoną, Małgorzatą postanowił przenieść festiwal właśnie do Świdnicy. – Wcześniej byliśmy związani z Wałbrzychem, ale to tu, w Świdnicy, zachwycił nas klimat przychylności i przede wszystkim wspaniała publiczność. Nie bez znaczenia jest zaangażowanie w projekt Szkoły Społecznej, w której dyrektorem od 2 lat jest Małgorzata Karmińska. – Dzieci, nauczyciele i rodzice nie tylko ogromnie pomagają przy organizacji, ale sami też pojawią się na scenie. Wystąpią i przedszkolaki, i uczniowie podstawówki oraz gimnazjum. Razem z pozostałymi wokalistami zaśpiewają także w jedynym w Polsce chórze integracyjnym, który poprowadzi Karolina Tuz.

  Wokaliści przyjadą nawet z najdalszych krańców Polski – od Bielska Białej, przez Poznań po Bydgoszcz. Większość z nich to laureaci ogólnopolskich konkursów. Nie zabraknie młodych artystów z powiatu świdnickiego, a będzie wśród nich Ela Kuzio z Tąpadeł, która ma na swoim koncie m.in. autorską płytę, wydaną przez świdnickie starostwo. W jej wykonaniu publiczność usłyszy „Czarnego Alibabę.” Poza Świdnicą uczestnicy Prezentacji zaśpiewają także w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i w Szczawnie Zdroju. Najważniejszy będzie jednak koncert w Świdnicy – przypominamy – 17 grudnia, godz. 18.00, Klub Bolko. Wstęp wolny.

  asz

  Poprzedni artykułZawiało i zasypało
  Następny artykułSpołecznicy: jest ich coraz więcej