Sypnęli groszem dla Karoliny

  5

  Gdyby rodzice 4-letniej Karoliny zdecydowali się na leczenie dziecka metodami refundowanymi przez NFZ, dziewczynka nawet na kilkanaście lat zostałaby unieruchomiona w gipsowych łupkch. – Byłby ból, cierpienie i koniec szans na  normalne życie mojej córeczki – mówi Leszek Koch. Chcieli małej oszczędzić najgorszego i udało się. Ogromnym wysiłkiem zebrali pieniądze na wyjątkową operację. Potrzebne są jednak kolejne zabiegi i kolejne pieniądze. Wczoraj świdniczanie podczas koncertu dla Karolinki sypnęli groszem, ale potrzeba znacznie więcej.

  Dziewczynka urodziła się z wadą, polegająca na koślawości nóżki. Odchylenie sięgało 30%, nóżka nie rosła. Patrząc na śliczne, pełne energii dziecko trudno dziś uwierzyć, że jest chore. – Nasza córeczka była pierwszym dzieckiem w Polsce, które w Carolina Medical Center przeszło operację wszczepienia tytanowej płytki w kolano, co naprostowało nóżkę. – wyjaśnia mama Katarzyna Hałak-Koch. Niestety, rodzice musieli zapłacić za ten rodzaj leczenia 20 tysięcy złotych. Potrzebne jest drugie tyle, bo nóżkę trzeba wydłużyć i naprawić wiązadło w kolanie. – Potem jeszcze rehabilitacja, ale jest ogromna szansa, że nasze dziecko będzie normalnie funkcjonować.

  Los Karoliny okazał się ważny dla wielu mieszkańców Świdnicy. Mimo przedświątecznej bieganiny teatr miejski wczoraj wieczorem zapełnił się chętnymi do wsparcia leczenia.   Zanim dla zaproszonych wystąpił zespół All For Him z musicalem „Zapytaj Tych, Co Go Znają”, przeprowadzono aukcję. Gadżety – zdjęcia, grafiki, płyty, herbaty, poduchy i złoty dukat – podarowali Bożena Pytel, Beata Norbert, Waldemar Skórski, Joanna Gadzińska, Beata Moskal-Słaniewska i w imieniu miasta prezydent Wojciech Murdzek. Licytacja była emocjonująca, a jej wynik to 1000 złotych. Jeden z uczestników aukcji stał się właścicielem aż 3 przedmiotów i za każdym razem dorzucał kilkadziesiąt złotych. W sumie, łącznie z datkami wrzuconymi do puszek, zebrano 2000.

  Za to wsparcie rodzice już dziękują, ale oczywiście potrzeba znacznie więcej. Pomóc może każdy, wpłacając choćby 1% podatku na konto:

  Fundacja Ziemi Świdnickiej na Rzecz Wspierania Profesjonalnej Pomocy „SKSK”

  KRS 0000230762

  Nr konta

  53 2130 0004 2001 0338 2389 0001

  z dopiskiem „dla Karolinki”  Poprzedni artykułŚwiątecznie w MUNDO
  Następny artykułWygraj świdnicki kryminał [KONKURS]