Srebrny Rumcajs może być Twój! [KONKURS]

  4

  Już dziś do obiegu na blisko rok wchodzą dukaty powiatu świdnickiego. Noszą nazwę „Rumcajs”, a dlaczego taką – o tym za chwilę. Dla naszych Czytelników razem z Biurem Promocji Regionów przygotowaliśmy niespodziankę. Można wygrać srebrnego Rumcajsa o nominale 43, a faktycznej wartości 250 złotych! Dodatkowo czeka też pięć mosiężnych dukatów o wartości 6 złotych każdy.

  Na awersie jest najsympatyczniejszy europejski rozbójnik z synem Cypiskiem i Księciem Panem, na rewersie herby Jicina i powiatu świdnickiego oraz Hanka, Rumcajs, Cypisek i jeleń. Dukat nie przypadkowo nawiązuje do cieszącej się stałym powodzeniem czeskiej bajki rysunkowej z 1967 roku. Postać Rumcajsa stała się inspiracją do nawiązania współpracy między powiatem świdnickim i miastem Jicin, czego efektem jest wspólny projekt pod nazwą „Brama do pohadky – Wrota do bajki”, współfinansowanego ze środków europejskich. Jednym z punktów projektu jest wybicie dukata o nazwie Rumcajs, którym będzie można płacić w wybranych sklepach w powiecie świdnickim i w czeskim Jicinie.

  Dukaty o nominałach 6 i 9 Rumcajsów w ilości 20 tysięcy sztuk wybiła firma o nazwie „Biuro Promocji Regionów”. – Rumcjasy są bardzo efektowne. Mają 30 mm średnicy, a projekt opracował Robert Kotowicz – mówi dyrektor Robert Drogoszcz. – Ten o niższym nominale został zrobiony z mosiądzu, drugi jest z bimetalu. Obydwoma można płacić w wybranych miejscach, choć pewnie wiele osób będzie je chciało zachować na pamiątkę. Do obiegu nie trafi najcenniejszy srebrny Rumcajs o nominale 43, a wartości 250 złotych.  Tych dukatów jest tylko 200 i przeznaczone są dla kolekcjonerów!

  Promocja Rumcajsów rozpoczyna się dzisiaj na świdnickim Rynku o godzinie 12.30 . Dukaty później będzie można nabyć m.in. w Informacji Turystycznej. W obiegu będą do 30.10.2011 roku.

  WYGRAJ SREBRNEGO  RUMCAJSA

  1 sztukę srebrnego Rumcajsa o wartości 250 złotych i 5 mosiężnych Rumcajsów  Biuro Promocji Regionów przekazało Czytelnikom Swidnica24.pl. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

  Jak nazywa się projekt, w ramach którego wybito dukaty powiatu świdnickiego?

  Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do 21.12.2010 roku. Prosimy wpisać swoje imię, nazwisko i numer telefonu oraz zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska i wizerunku na portalu Swidnica24.pl. Ogłoszenie wyników 24 grudnia.

  Zwycięzcy zostaną wylosowani spośród autorów wszystkich nadesłanych prawidłowych odpowiedzi.

  Poprzedni artykułRozbój u jednorękich bandytów
  Następny artykułZnaleziono młodą suczkę