Przy wigilijnym stole

  0

  Ponad 400 osób zasiadło w czwartek, 23 grudnia, do świątecznego stołu w Świebodzicach. To tradycyjnie największa chyba wigilia w powiecie. W hali sportowo-widowiskowej OsiR-u spotkali się potrzebujący i samotni świebodziczanie, by wspólnie zaśpiewać kolędy, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

  A wraz z nimi do stołu zasiedli samorządowcy – gospodarze uroczystości czyli burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz zastępcy Ireneusz Zyska i Zbigniew Opaliński; przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Horodecka, zaproszeni dostojni goście – Jego Ekscelencja Ignacy Dec, biskup świdnicki, poseł na Sejm Anna Zalewska, starosta Zygmunt Worsa, duchowieństwo, radni miejscy i powiatowi.

  Bożonarodzeniowe życzenia radości i głębokiego przeżywania cudu narodzin Chrystusa biskup Dec okrasił tradycyjną kolędą i błogosławieństwem dla zgromadzonych. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz dziękował za obecność tak wielu mieszkańców i życzył zdrowia, spokoju ducha i pomyślności w Nowym Roku. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnych pyszności – obowiązkowego barszczu z uszkami, ryby, kapusty z grochem i ciasta.

  Po posiłku rozdano paczki, ufundowane przez miasto dla najbardziej potrzebujących. W każdej znalazły się m. in. kurczak, świąteczna szynka, kiełbasa i wędliny. Wartość świątecznego upominku to 100 zł. Przygotował je Ośrodek Pomocy Społecznej.

  Poprzedni artykułOświetlone ulice i domy [FOTO]
  Następny artykułKarp wpływa i cieszy