Nareszcie ruszyły prace w korycie rzeki

    7

    Mieszkańców ulicy Wodnej i Nadbrzeżnej obudził nad ranem hałas pił i siekier. Po kilku latach oczekiwań nareszcie ruszyły prace porządkowe w korycie rzeki Bystrzyca tuż przy moście na Wodnej. – Realnego zagrożenia nie było, ale reagujemy na liczne interwencje świdniczan. – wyjaśnia Bogdan Konarski, szef legnickiego oddziału Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

    Rzeka zostanie oczyszczona z drzew i zarośli po obu stronach mostu i na skarpie na odcinku około 300 metrów. Robotnicy usuną także namulenia i uzupełnią ubytki w murach oporowych. – Prace będą kosztowały 64 tysiące złotych, a całość pokryje ze swojego budżetu RZGW Wrocław. – dodaje Bogdan Konarski. Roboty mają się zakończyć najpóźniej tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

    Przydałoby się oczyszczenie i pogłębienie rzeki na całej jej długości w Świdnicy. – Mamy to na uwadze, ale wszystko zależy od środków. Jeśli w budżecie państwa znajdą się wystarczające pieniądze dla RZGW, na pewno o Świdnicy nie zapomnimy. – zapewnia Konarski. Czy będzie szansa na kontynuację prac, dowiemy się na początku przyszłego roku.

    asz