Sporo walki w Mediator Cup

  0

  Dużo emocji, walka do ostatnich minut, liczne niespodzianki i przegrana niepokonanych KKZ Zaskoczonych Żarów – tak w skrócie podsumować można IV kolejkę Mediator Cup. Ale po kolei…

  I liga

  W pierwszym meczu I ligi Wektor Świdnica potwierdził mistrzowskie aspiracje i pokonał Drink Team Świdnica 7:4 (4:2). Bardzo dobre spotkanie po raz kolejny rozegrał nowy nabytek Wektora Kamil Kmieciak, a także strzelec 2 bramek Remigiusz Oleksy. Popis indywidualnych umiejętności dał także zdobywca hat-tricka Paweł Maziarz z Drink Teamu.

  Wykorzystując potknięcie KKZ Zaskoczonych Żarów, po pierwszy raz w historii rozgrywek mieliśmy zmianę na fotelu lidera. Jednocześnie zespół biało- czerwonych jest jedyną spośród 16 drużyn, która w tym sezonie zwyciężyła we wszystkich spotkaniach i zdobyła komplet punktów.

  W drugim spotkaniu o mały włos zawodnicy z Ah1N1 sprawiliby dużą niespodziankę, niestety, drużynie zabrakło trochę  szczęścia i czasu, aby doprowadzić do wyrównania. AH1N1 – AKS Żarów 2:3 (0:1).

  Trzeci mecz na długo pozostanie w pamięci drużyny KKZ Zaskoczonych. Pierwszy raz w historii 3 letnich rozgrywek żarowskiej piłki halowej zawodnicy z Żarowa zeszli z placu boju pokonani. Takiego obrotu wydarzeń nie spodziewał się chyba nikt poza zawodnikami Cannabis, którzy przy dużym szczęściu odnoszą swoje najgłośniejsze zwycięstwo w lidze. KKZ Zaskoczeni Żarów – Cannabis 1:2 (0:0).

  Kolejną niespodzianką sobotniego wieczoru było zwycięstwo spisywanego na straty Zrywu Łażany z PCO Oldboys. Kibice mogli obejrzeć aż 14 bramek, dużo walki do ostatnich sekund spotkania i popis gry zawodnika kolejki, strzelca 4 bramek Mariusza Baziaka. Zryw Łażany – PCO Oldboys 8-5 (5-3)

  II liga

  W drugiej lidze kolejnej wysokiej porażki doznał PKS Złoty Kłos, który uległ Nefryt Junajtet 3:8 (2:2). Dziurawa obrona, chaotyczna gra, brak składnych akcji tak podsumować można postawę PKS w tym spotkaniu (jak również w pozostałych meczach ligi). Zawodnicy Nefryt „bawili się” ze swoimi przeciwnikami a zdobywca 5 bramek Rafał Luber wręcz ich ośmieszył.

  W po zeszłotygodniowym blamażu, najciekawszym meczu II ligi zespół Mam Talent pokazał się z bardzo dobrej strony i po zaciętych zawodach zremisował z niepokonanym Galacticos Osiek 1:1(1:1). Na pochwałę zasługuje postawa dwóch zawodników Mam Talent – Sławomira Marmajewskiego i Daniela Velverde oraz Kamila Sudoła z „Galaktycznych”. Mecz miał jeszcze jednego bohatera, niestety, negatywnego – po niesportowym zachowaniu w 30 minucie spotkania zawodnik Galacticios Łukasz Mytych ukarany zostaje czerwoną kartką i nałożona zostaje na niego 3 meczowa dyskwalifikacja.

  W trzecim spotkaniu FC Method Men gładko przegrywa z Wierzbianką Wierzbna 2:4 (1:4) a w ostatnim meczu II ligi Delta Jaroszów niespodziewanie dzieli się punktami z Nocny Team remisując 1:1 (1:0).

  Najlepsi bramkarze, zawodnicy oraz drużyny IV kolejki według Swidnica24:
  I Liga: bramkarz: Maciej Włudyka (Cannabis), zawodnik: Mariusz Baziak (Zryw Łażany), drużyna: Cannabis

  II Liga: bramkarz: Piotr Głód (Delta Jaroszów), zawodnik: Daniel Ververde (Mam Talent), drużyna: Nocny Team

  Michał Krzysztofik

  [email protected]

  Poprzedni artykułŚwidnicka Kolęda dzień VI
  Następny artykułSpotkanie wigilijne w gminie Świdnica