KW SLD nie złożył zażalenia

  1

  Wczoraj kilkanaście minut po 14.00 upłynął termin złożenia zażalenia przez Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej na postanowienie Sądu Okręgowego w Świdnicy  z dnia 3 grudnia ws. protestu KW Wspólnota Samorządowa. Zażalenie nie wpłynęło i postanowienie sądu jest prawomocne, czyli Komitet Wyborczy SLD  ma przeprosić Wojciecha Murdzka i zamieścić sprostowanie, dotyczące fragmentu tekstu, który ukazał się w dodatku powyborczym „Wiadomości Świdnickich”. A chodzi konkretnie o zdanie, którego w swojej odezwie do mieszkańców użył Adam Markiewicz – „Nie godzę się na „prezenty”, jakie obecny prezydent (Wojciech Murdzek, przyp. Red.) robi wobec różnych firm powiązanych z miastem, w postaci choćby wielomilionowych zwolnień z podatku od nieruchomości.” Sąd uznał po przedstawieniu przez KW WS dowodów, że to zdanie jest kłamstwem.

  W postanowieniu nie wyznaczono granicznego terminu zamieszczenia przeprosin i sprostowania. Ireneusz Pałac z KW WS informuje, że żadnych nacisków nie będzie. – Chodziło nam tylko o prawdę, mam też nadzieję, że decyzja sądu zostanie uszanowana.

  Pełnomocnik KW SLD Katarzyna Olszewska nie wiedziała, że zażalenie nie zostało złożone. Nie ma także informacji, kiedy postanowienie sądu przez  KW SLD zostanie wykonane. Adam Markiewicz twierdzi, że SLD ustosunkuje się do sprawy w oficjalnym piśmie do mediów pod koniec tygodnia.

  Poprzedni artykułPijani Ukraińcy i łapówka
  Następny artykułDrogi: stan na 14.40