Kropla Życia: 250 litrów krwi w rok

  3


  10 comiesięcznych zbiórek, 5 na rzecz konkretnych osób, 250 litrów zebranej krwi, 23 potencjalnych dawców w krajowym rejestrze dawców szpiku. Działają tylko rok, a efekt jest  imponujący. Zwłaszcza, jeśli przeliczyć go na uratowane istnienia ludzkie. Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia”  im. Maksymiliana Marii Kolbego przy parafii katedralnej w Świdnicy świętuje pierwszy jubileusz.

  Wszystko zaczęło się od katedralnej pielgrzymki do Lichenia, na którą wraz z grupa wiernych pojechał ks. Paweł Pleśnierowicz, honorowy dawca krwi. Tak się złożyło, że w tym samym czasie w Licheniu trwała VI Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i ksiądz Pleśnierowicz zamarzył, by w kolejnym roku mógł w VII edycji uczestniczyć klub ze Świdnicy. Trzeba go było tylko założyć. Powstał 22 listopada 2009 roku, a odzew, z jakim się spotkał, zaskoczył dzisiejszego diecezjalnego  duszpasterza HDK. Niemal natychmiast zgłosiło się 100 chętnych, by dzielić się tym bezcennym darem! Dziś  „Kropla Życia” ma 198 stałych członków. Nad pracą klubu czuwają prezes   Stanisław Dworzyński, wiceprezes ks. Paweł Pleśnierowicz oraz sekretarz Beata Jawień. Wśród dawców są głównie młodzi ludzie, najliczniejsza reprezentacja to uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy i alumni z Wyższego Seminarium Duchownego. Jednak nie brakuje młodzieży z innych szkół, a w akcję angażują się stale policjanci, strażacy i wielu parafian. „Kropla Życia” wciąż czeka na następnych dawców!

  A dziś, o 9.30 w świdnickiej katedrze  w pierwszą rocznicę Klubu HDK „Kropla Życia” nabożeństwo odprawia ks. biskup Ignacy Dec.

  Poprzedni artykułRuszyła II tura wyborów w Świdnicy i Strzegomiu
  Następny artykułOsobówka uderzyła w autobus koło Mokrzeszowa