Cafe Czekoladka debiutuje

  111

  15 rodzajów kawy na gorąco, 5 rodzajów gorącej czekolady i kilkanaście gatunków herbaty. – Stawiamy na najwyższą jakość i wspaniały aromat – zapewnia Mateusz Bienias, pierwszy z tegorocznych laureatów Debiutu Gospodarczego, który dzięki wsparciu miasta otwiera wymarzoną kawiarenkę. Pysznej brazylijskiej kawy będzie się można napić już od piątku.

  23-letni Mateusz przy wsparciu rodziny i przyjaciół przez 3 miesiące zamieniał dawny sklep odzieżowy w Rynku 25/03 na przytulną Cafe Czekoladka. – Zostały nam już drobiazgi, które mają tworzyć sympatyczna atmosferę dla szukających chwili wytchnienia przy filiżance kawy bądź czekolady. Kawiarenka utrzymana jest w złoto-czekoladowych barwach. Miły nastrój będzie podtrzymywać sączący się z głośników smooth jazz. Przygotowano 25 miejsc dla gości. – Zapraszamy także niepełnosprawnych, którzy bez problemu dostaną się do wnętrza dzięki podjazdom, do ich potrzeb przystosowaliśmy także toaletę.


  Cafe Czekoladka będzie otwarta codziennie od 10.00 do 22.00. – Mamy nadzieję, że stanie się dla wielu świdniczan ulubionym miejscem, a nam pozwoli związać się z miastem na długo – mówią zgodnie Mateusz i jego narzeczona.  Inwestycja pochłonęła 60 tysięcy złotych, 20 tysięcy to nagroda z VI już edycji konkursu  „Debiut Gospodarczy”. Do startu szykuje się także troje następnych laureatów:

  • Katarzyna Szymańska, która otworzy lokal gastronomiczny „La Grande Familia Steak House” (20 tys. zł). Marzeniem pani Katarzyny jest prowadzenie restauracji rodzinnej w stylu prowansalskim.
  • Tomasz Majewski, który stworzy agencję medialną „Natural Media” (10 tys. zł). Pan Tomasz będzie się specjalizował w reklamie ekologicznej.
  • Kamil Gąszowski, który będzie świadczył usługi fotograficzne (10 tys. zł). Pan Kamil chce połączyć swoją pasję z pracą. Nowa firma będzie oferowała profesjonalną fotografię z zakresu mody, fotografię reklamową dla firm.

  Konkurs „Debiut Gospodarczy” władze Świdnicy ogłosiły po raz pierwszy w 2004 roku w ramach „Miejskiego Programu Aktywizacji Bezrobotnych”. Do tej pory rozstrzygnięto w sumie sześć edycji konkursu, do którego zgłosiło się z pomysłami 39 osób. Nagrodzono w sumie 14 osób, a łączna kwota nagród wyniosła blisko 190 tys. zł.

  Poprzedni artykułGryf Świdnica znów najlepszy
  Następny artykułKup sobie klauna