Auta za 1,5 miliona w dziuplach

  16

  Do pięciu lat pozbawienia wolności może grozić czterem mężczyznom mieszkańcom powiatu świdnickiego za paserstwo, pomoc w ukryciu i zbyciu części samochodowych ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów może wynieść nawet 1,5 mln. złotych.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności dotyczące kradzieży samochodów, ujawnili na terenie powiatu świdnickiego miejsca przechowywania pojazdów i części samochodowych pochodzących z kradzieży. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowało się kilkadziesiąt silników samochodowych, skrzynie biegów, komplety foteli samochodowych, wyposażenia wnętrza, radioodtwarzacze samochodowe, ćwiartki samochodów VW, BMW. Skoda, Audi, Subaru. Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów może wynieść nawet 1,5 mln. złotych.

  W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali dwa niezniszczone jeszcze samochody – VW Cady skradziony w sierpniu br. oraz VW Turan, których wartość szacowna jest na około 100 tys. złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili także samochód, w którym znajdował się alkohol niewiadomego pochodzenia w ilości 400 litrów oraz ok. 500 kg tytoniu.

  Prowadzone przez policjantów czynności pozwoliły na zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat, którzy podejrzewani są o paserstwo, pomoc w zbyciu i ukryciu zabezpieczonych części pojazdów oraz inne przestępstwa.
  Wszyscy zatrzymani zostali już doprowadzeni do sądu, wobec nich zastosowane zostały areszty tymczasowe na okres 3 miesięcy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPlan sparingów Biało-Zielonych
  Następny artykułŚwidnicka Kolęda dzień VI