Akcja zima w Świdnicy – dodatkowe działania

  26

  Pługosolarki i pługi bez przerwy są w ruchu od soboty – odśnieżają i posypują miejskie drogi. We wtorek drogowcy zajęli się udrażnianiem skrzyżowań oraz zasypanych przejść dla pieszych. Do pracy ruszyły również koparki. W związku z trudną sytuacją na ulicach, podjęto decyzję o wzmocnieniu sił i teraz drogowcy zajmują się również terenami nie objętymi zimowym utrzymaniem m. in. na osiedlach domów jednorodzinnych.

  Śnieg jest układany w pryzmy, odśnieżane są również miejsca parkingowe. Do mieszkańców osiedla Zawiszów i osiedla Młodych będziemy docierać z informacją, by przestawiali swoje samochody i udostępniali miejsca parkingowe, byśmy mogli je oczyścić w środę. Z takim apelem chcemy się zwrócić również za pośrednictwem mediów – mówi Jarosław Markowski, kierownik Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  W środę, 1 grudnia od godz. 8.00 drogowcy rozpoczną pracę na osiedlu Zawiszów (m. in. ul. Księżnej Jadwigi, Władysława Łokietka, Galla Anonima, Henryka Brodatego i Jana Długosza). Będą pracować w tym rejonie do skutku. Po południu przystąpią do prac na osiedlu Młodych (m. in. ul. Waleriana Wróblewskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego, pl. Józefa Piłsudskiego i parking przy ul. gen. Ignacego Prądzyńskiego).

  W sumie zimowym utrzymaniem objęto dodatkowo kilkadziesiąt lokalizacji.

  Poprzedni artykułW MUNDO Mikołaj rozda prezenty!
  Następny artykułNareszcie ruszyły prace w korycie rzeki