Akcja zima – koparki w centrum miasta

  7

  Zgodnie z zapowiedziami w niedzielę wieczorem, 5 grudnia rozpoczęła się akcja pryzmowania śniegu w ścisłym centrum miasta. Cztery koparko-ładowarki z zespołem porządkowych pracowały przy ul. Kazimierza Pułaskiego, Dalekiej, Środkowej i Mennickiej.

  W ubiegłym tygodniu prace prowadzone były na świdnickich osiedlach, a teraz przystępujemy do odśnieżania i pryzmowania śniegu w rejonie starego miasta. Apelujemy do mieszkańców ścisłego centrum miasta oraz kierowców, którzy tam parkują, by przestawiali samochody, co przyspiesza odśnieżanie i daje lepsze efekty pracy – mówi Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  W niedzielny wieczór pełną parą prace szły przy ul. Pułaskiego.

  Efekty pracy nie byłyby widoczne, gdyby nie dobra współpraca z kierowcami. Świdniczanie przestawiali swoje samochody, dzięki czemu operator koparki dokładniej może odśnieżać, a przy okazji nie ma obaw, że któryś z samochodów zostanie narażony na uszkodzenie – dodaje dyrektor Gleba i zwraca się z podobnym apelem do mieszkańców i kierowców parkujących również na innych ulicach okalających Rynek:

  • w poniedziałkowy (6 grudnia) wieczór akcja odśnieżania prowadzona będzie przy ul. Franciszkańskiej, Grodzkiej, Zamkowej i Marii Konopnickiej (górny odcinek);

  • we wtorek (7 grudnia) wieczorem przy ul. Kotlarskiej oraz na ulicach okalających Skwer Lecha Kaczyńskiego.

  We wtorek również dodatkowy sprzęt pojawi się na osiedlu Zarzecze (ul. Jana Kilińskiego, Dębowa, Hugona Kołłątaja), stąd apel o przestawianie samochodów do kierowców i mieszkańców tego rejonu miasta.

  Poprzedni artykułŚwidnicki kryminał we Wrocławiu
  Następny artykułSytuacja w Pogorzale opanowana