Zmarł Janusz Kalinowski

  0

  Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł radny Rady Miejskiej w Świdnicy Janusz Kalinowski. Lubiany i ceniony samorządowiec przez ostatnie 2 lata walczył z nowotworem płuc, batalię o życie przegrał wczoraj, 10 listopada.

  Janusz Kalinowski miał 56 lat, niemal przez całe życie zawodowe był związany ze szkolnictwem. W latach 90-tych ub. wieku pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Witoszowie Górnym. Zasłynął jako uczestnik telewizyjnych teleturniejów, w których można było podziwiać Jego szeroką wiedzę. Był radnym kadencji 2006-2010 związanym z klubem Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w dwóch komisjach – oświaty oraz spraw społecznych i bezpieczeństwa. – Odważny, bezkompromisowy, ale przy tym lubiany przez wszystkich radnych – wspominają Janusza Kalinowskiego koledzy. Mimo choroby niemal do końca starał się uczestniczyć w pracach samorządu. Zabrakło Go na ostatniej, pożegnalnej sesji. W miniony piątek grupa radnych odwiedziła Janusza Kalinowskiego w domu, wręczając pamiątkowe podziękowanie i kwiaty.  Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

  Janusz Kalinowski w ostatnią drogę wyruszy w sobotę, 13 listopada. Pogrzeb o godzinie 12.00 na cmentarzu przy ulicy Słowiańskiej.

  Poprzedni artykułZaryczy “Fioletowa krowa”
  Następny artykułZa Ojczyznę pod pomnikiem i w katedrze