Wspólnota Samorządowa – konwencja powiatowa

  0

  Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą i chyba kandydatom brakuje oddechu. Miejska konwencja  Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej  ściągnęła tłumy, tymczasem dzisiejsza, powiatowa, już tylko garstkę wytrwałych. – Wszyscy pracują w terenie, spotykają się bezpośrednio z mieszkańcami. – tłumaczył kolegów Wojciech Murdzek. Puste fotele nie zraziły  specjalnego gościa wieczoru, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

  W Świdnicy pojawia się ostatnio bardzo często, by wspierać startującego do sejmiku województwa z jego listy Ryszarda Wawryniewicza. Obecny jeszcze prezydent rozpływał się w pochwałach dla powiatu świdnickiego i kandydata do samorządu Dolnego Śląska. Podkreślał, że nie związane z żadną partią ugrupowania lepiej radzą sobie z rządzeniem w regionie. Zresztą w tym duchu był także utrzymany propagandowy film, pokazujący sukcesy wójtów, burmistrzów i prezydentów, związanych z Dutkiewiczem, w kontraście do kompletnej klapy rządów Platformy Obywatelskiej (piękne szkoły i budynki kontra dziury w drogach). No, ale nieobecni kontrkandydaci tego nie widzieli…

  Wojciech Murdzek krótko wyliczył sukcesy poszczególnych gmin i całego powiatu świdnickiego. Ryszard Wawryniewicz natomiast mówił o ważnej roli niepolitycznych ugrupowań  dla przyszłości równomiernego rozwoju Dolnego Śląska. Zdaniem kandydata  bogaty Wrocław i Lubin stoją w opozycji do ogromnych obszarów biedy, a to z kolei  wina złego zarządzania finansami. – Utrzymanie samego Urzędu Marszałkowskiego rocznie kosztuje 160 milionów złotych, o 50 więcej niż przed rokiem, a dla najuboższych gmin przeznaczono 10 milionów. – wyliczał.

  Podczas konwencji wymieniono także liderów do Rady Powiatu we wszystkich  okręgach, a spotkanie zakończył krótki program artystyczny.

  A.SZ

  Poprzedni artykułBędą światła na Wrocławskiej i Marcinkowskiego
  Następny artykułOstatnia droga Janusza Kalinowskiego