Świdnica Magiczna – będzie gra miejska

  0

  W czwartek, 11 listopada punktualnie o godz. 15.00 startuje gra miejska. Skierowana jest do wszystkich świdniczan i ma na celu popularyzację wiedzy historycznej o mieście. Gra jest częścią projektu Wojciecha Korycińskiego „Świdnica Magiczna”, za który autor otrzymał w 2010 r. stypendium kulturalne prezydenta Świdnicy.

  – Każde miasto posiada własną legendę. Ale tylko niektóre miasta miały to szczęście, że trafiły na wielkich twórców, którzy umieli przestrzeń miejską odkryć dla literatury, oczarować ją słowami i przenieść w obszary mitu. Do tych szczęśliwych miast należą m.in. Drohobycz Brunona Schulza, Praga Franza Kafki, Paryż Victora Hugo czy Petersburg Fiodora Dostojewskiego. Wśród wielu niezwykłych miast, które czekają na odkrycie przez literaturę, znajduje się Świdnica. I choć próbę jej uwiecznienia podjął niegdyś W. Grabski w „Rapsodii świdnickiej”, Świdnica czeka nadal na swego twórcę – tłumaczy Wojciech Koryciński (na zdjęciu) i dodaje. – Mój projekt składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest gra miejska, w której uczestnicy będą musieli poradzić sobie z zagadkami z zakresu historii, historii sztuki czy nawet matematyki. Zagadki dotyczyć będą miejsc ważnych historycznie i turystycznie. Trasa będzie przebiegać ulicami znajdującymi się niegdyś w obrębie murów miejskich.

  Zgłoszenie od maksymalnie 30 drużyn składających się z 3-4 graczy przyjmowane będą do wtorku, 9 listopada pod adresem [email protected] z dopiskiem w temacie „Świdnica Magiczna” lub telefonicznie: 609 259 624. Pełny regulamin gry miejskiej w załączniku.

  Kolejnymi elementami projektu „Świdnica Magiczna” będą: wykład o poetyce powieści kryminalnej i spotkanie promocyjne pierwszego świdnickiego kryminału „Tajemnice ulicy Pańskiej” autorstwa Wojciecha Korycińskiego.

  Poprzedni artykułPochwal się swoim sukcesem
  Następny artykułUWAGA: Ofiar Oświęcimskich jednokierunkowa