Wokalista „Zero Procent” i muzyka na Swidnica24.pl

  11

  Dla naszych Czytelników mamy prawdziwą gratkę. Dzisiaj rusza nowy dział Muzyka w zakładce Magazyn. Po świecie przebojów, ciekawych koncertów i programów poprowadzi Kamil Franczak, wokalista zespołu „Zero Procent”, który wraz z kolegami jest już dobrze znany na muzycznym rynku w Polsce. Podzieli się swoimi fascynacjami, podpowie, czego warto słuchać, a co sobie darować. Na początek autorska ocena finału „Mam Talent” i recenzje dwóch płyt gorących wykonawców – Moniki Brodki i Kamila Bednarka z zespołem.

  Kilka słów o „Zero Procent”

  Swoje pierwsze próby zaczęli w październiku 1999 roku w miejscowości Żarów (koło Świdnicy). Wówczas średnia wieku w zespole wynosiła 14 lat. Pierwsze sukcesy odnotowali w 2000 roku, zdobywając I miejsce na Przeglądzie Młodych Talentów w Żarowie, oraz wyróżnienie na Przeglądzie Zespołów Rockowych w Piławie Górnej „Złota Struna”.

  W latach 2001 – 2003 nagrywali swoje pierwsze płyty demo i prezentowali się na lokalnych scenach oraz przeglądach, zdobywając przy tym różne nagrody i wyróżnienia m.in. I miejsce w Przeglądzie Zespołów Rockowych we Wrocławiu w klubie „Rocker”, II miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej we Wrocławiu, II miejsce w audycji emitowanej przez PRW pt. „Dolnośląskie Przeboje”. Te i inne sukcesy zdobywali, ucząc się pracy w zespole oraz tworzenia i aranżacji nowych utworów. Z biegiem czasu klarował się skład, w którym najwięcej zmian było w pozycji wokalistów.

  W roku 2004 do zespołu dołączył Kamil Franczak. Wtedy zespół nabrał dużo większej mobilizacji do prezentowania się dla szerszej publiczności i w 2005 roku nagrał płytę demo o nazwie „FENIX”. Rok później, na oficjalnie wydanej przez wytwórnię Equilibrecords kompilacji zespołów pt. „We’ll rock your mind up”, znalazły się dwa utwory zespołu Zero Procent: autorski „My message” oraz cover zespołu Gray Daze „Drag”. W roku 2007, ta sama wytwórnia wydała ich oficjalną, debiutancką płytę „INEVITABLE”, która cieszyła się dobrą opinią recenzentów i odbiorców. Wydanie tej płyty, jeszcze bardziej zmobilizowało zespół do dalszych działań; pracy nad brzmieniem, kompozycjami i aranżacją.

  W styczniu 2009 roku nagrali singiel „PRZERWANY SEN”, a w czerwcu 2009 roku jeden z utworów z singla pt. „Czy to zbyt wiele?”, znalazł się na składance „ROCKOWA.PL”, do którego w sierpniu został zrealizowany video klip.

  Rok 2010 rozpoczęli udziałem w programie telewizyjnym, emitowanym przez TVP1 – „Śpiewaj i Walcz” w którym z pośród
  ok. 2,5 tys. uczestników z 4 castingów, dostali się do finałowej 6-stki. Wygraną w programie było zaprezentowanie się na 47.Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zespół ZERO PROCENT zdobył I wyróżnienie w kategorii „Debiuty Opolskie 2010”.

  Obecnie zespół przygotowuje materiał na nową płytę, która odzwierciedli ich teraźniejszą „tektonikę uczuć”, bo tak właśnie nazwali nowy materiał.

  /informacje z oficjalnej strony zespołu/

  Najnowsze wpisy Kamila Franczaka przeczytasz TU

  Poprzedni artykułŚwidnica i okolice familijnie
  Następny artykułZatrucie tlenkiem węgla w Strzegomiu